The World Games: Ośmiokrotna mistrzyni świata odpadła z walki o złoto!

To nie był dzień supergwiazdy z Malezji. Ośmiokrotna mistrzyni świata i jedyna aktywna zawodniczka włączona do galerii sław squasha Nicol David niespodziewanie uległa w pięciu setach, sklasyfikowanej na 19. miejscu w światowym rankingu Joe Chan z Hong Kongu.

Wielka faworytka od początku kontrolowała mecz, wygrała pewnie pierwszą partię, a w drugiej miała nawet trzy piłki setowe. Wtedy jednak trzykrotna mistrzyni Hong Kongu przestała popełniać błędy i zupełnie niespodziewanie wygrała pięć kolejnych punktów. Był to dopiero drugi wygrany przez nią set w dotychczasowych ośmiu konfrontacjach z utytułowaną David! Gwiazda z Malezji szybko jednak wróciła na właściwe tory i objęła prowadzenie 2:1. Niesamowicie waleczna Chan nie dała jednak za wygraną i zaczęła się walka na całego. Lepszą taktykę w dwóch ostatnich odsłonach zastosowała 29-letnia reprezentantka Hong Kongu, która wygrała je do 4. i 5. sprawiając tym samym największą sensację w turnieju squasha.

- Nie mogę w to uwierzyć. Nicol od zawsze była moją idolką, a pokonanie jej jest czymś wspaniałym - powiedziała po meczu szczęśliwa Chan, której najlepszym osiągnięciem w The World Games był dotychczas ćwierćfinał z 2009 roku. Nota bene przegrała w nim wysoko… z David.

Ciekawe czy reprezentantka Malezji, która wyjeżdżała ze złotym medalem z ostatnich trzech edycji The World Games, znajdzie w sobie wystarczającą ilość motywacji na sobotni pojedynek "tylko" o brąz?

Mecz o brązowy medal rozpocznie się w piątek o godz. 16.00, a finał z udziałem Chan o godz. 18:30.