Finały Hearthstone Global Games na targach Gamescom 2017

E-sport
Finały Hearthstone Global Games na targach Gamescom 2017
fot. Blizzard

Cały świat wstrzymał oddech i czeka, aż reprezentacja jednego z krajów sięgnie po palmę pierwszeństwa w Hearthstone! Przygotuj się na wielkie emocje podczas spektakularnego zakończenia Hearthstone Global Games. Na szali jest duma narodowa oraz pula nagród o łącznej wartości 332.000 USD! Już niedługo poznamy cztery drużyny finalistów, które powalczą o zwycięstwo.

Gracze z czołówki rankingów oraz wybrańcy społeczności fanów naszej gry otrzymali szansę reprezentowania swoich krajów w pierwszym w historii turnieju Hearthstone Global Games. Wyłoniono finałową czwórkę drużyn, w tym dwie z Europy:

Ukraina

Aleksandr „Kolento” Malsh i Eugene „Neirea” Shumilin nieustannie udowadniają, że są jednymi z najlepszych graczy, a Artem „DrHippi” Kravets pokazał, na co go stać, awansując w zeszłym roku do finałów cyklu Hearthstone World Championship. W reprezentacji Ukrainy gra też specjalista od gry łowcą – Mykola „NickChipper” Velychko. Na drodze do awansu do finałowej czwórki Ukraińcy pokonali już kilka drużyn ze ścisłej czołówki, w tym pierwszych faworytów – Holandię.

Czechy

Reprezentację Republiki Czeskiej prowadzi innowacyjny twórca talii Stanislav „StanCifka” Cifka. Jego zespół zaprezentował niezwykłe umiejętności gry i dostarczył publiczności dużo rozrywki. Były zawodnik Hearthstone Championship Tour Mikuláš „Pokrovac” Dio wniesie do drużyny podczas półfinału swoje cenne doświadczenia z ważnych turniejów, a Jaromír „JáraVyskočil” Vyskočil i Petr „CzechCloud” Žalud pokazali już, że wiedzą to i owo o e-sportowym współzawodnictwie.

USA

Reprezentacja USA była wśród faworytów HGG już od chwili przedstawienia jej składu. Obok weteranów pierwszych ósemek dużych turniejów z ostatnich miesięcy – takich jak William „Amnesiac” Barton, David „Dog” Caero czy Edwin „HotMEOWTH” Cook – zasiądzie były mistrz świata w Hearthstone James „Firebat” Kostesich. Oprócz solidnych występów podczas turniejów, każdy z tych graczy regularnie prezentuje swoje umiejętności w transmisjach na żywo, zdobywając coraz wyższe miejsca w rankingu i budując przy okazji liczne grono fanów.

Korea Południowa

Korea Południowa pojawi się na targach gamescom po znamiennym zwycięstwie 3-0 w ćwierćfinale nad reprezentacją Meksyku. O dobrą formę podczas rozgrywek zadba niekwestionowany zwycięzca turniejów Spring i Summer Championships w Azji i Oceanii w 2016 roku – Ilmook „handsomeguy” Kang. Obok niego pojawi się Hakjun „Kranich” Baek – jedyny gracz, który nieprzerwanie zajmował miejsca w pierwszej ósemce wszystkich turniejów z cyklu World Championship, natomiast Sanghyeon „DDaHyoNi” Baek i Cho „Flurry” Hyun Soo mają na koncie cenne zwycięstwa w bieżącym turnieju.

Składy drużyn i dotychczasowe wyniki znajdziecie na oficjalnym kanale informacyjnym Hearthstone Global Games.

Znawcy tematyki Hearthstone: Simon „Sottle” Welch, Alexander „Raven” Baguley, Daniel Falcone oraz Daniel Gaskin przeprowadzą widzów przez zawiłości Global Games. Oglądaj transmisję na Twitchu i nie przegap żadnego zagrania (odnośnik w j. angielskim)!

Szczegółowe informacje dotyczące formuły turnieju oraz podziału puli nagród pieniężnych znajdziesz w regulaminie (odnośnik w j. angielskim). Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie do finału Hearthstone Global Games, odpowiedz na ten email.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie