Drugie zwycięstwo koszykarzy w towarzyskim meczu z Czechami

Reprezentacja Polski koszykarzy w drugim sparingu przed mistrzostwami Europy (31 sierpnia - 6 września) pokonała w sobotę w Wałbrzychu Czechy 85:72. Dzień wcześniej gospodarze wygrali 101:68.

W sobotnim spotkaniu, które odbyło się bez udziału publiczności, trener Mike Tylor dał odpocząć dwóm podstawowym rozgrywającym – Łukaszowi Koszarkowi i A.J. Slaughterowi. Nie grał także narzekający na drobny uraz Michał Sokołowski.

Biało-czerwoni rozpoczęli w składzie: Adam Waczyński, Mateusz Ponitka, Aaron Cel, Damian Kulig i na pozycji playmakera Andy Mazurczak, który dzielił czas na tej pozycji z Danielem Szymkiewiczem.

Polacy od początku spotkania kontrolowali wynik, powiększając przewagę w każdej z trzech pierwszych kwart i po 30 minutach prowadzili 68:47. Dopiero w ostatniej odsłonie rywale zmniejszyli różnicę.

Zwycięstwo nie było tak okazałe jak w pierwszym meczu, gdyż szkoleniowiec dał dłużej pograć zawodnikom rezerwowym. Bohaterowie z piątku Ponitka i Kulig przebywali na parkiecie odpowiednio tylko 8 i 13 minut.

Kolejne dobre spotkanie rozegrał Tomasz Gielo, który był najlepszym strzelcem zespołu – 13 pkt. Cel w dziewięć minut zdobył 12 pkt, trafiając z gry z 80-procentową skutecznością.

W drużynie Czech, w której zabrakło Tomasa Satoransky'ego i Jana Vesely'ego, najwięcej punktów uzyskali Lukas Palyza – 14 i Patrik Auda 13.

Kolejne sprawdziany czekają Polaków w dniach 4-6 sierpnia podczas turnieju w Kłajpedzie, gdzie zagrają w Litwą oraz Łotwą lub Gruzją.