Dwa gole Podolskiego w debiucie w lidze japońskiej

Były piłkarz reprezentacji Niemiec Lukas Podolski zdobył dwie bramki w swoim debiucie w japońskiej ekstraklasie. Jego zespół Vissel Kobe pokonał w 19. kolejce drużynę Omiya Ardija 3:1 (0:0).

Urodzony w Gliwicach piłkarz strzelił gole dla gospodarzy w 49. minucie (na 1:0) oraz trzynaście minut później (na 2:1). Rozegrał całe spotkanie.

Jego nowa drużyna zajmuje w tabeli J-League dziewiąte miejsce. W dziewiętnastu meczach zdobyła 29 punktów. Omiya jest szesnasta (15 pkt).

Podolski w reprezentacji Niemiec rozegrał 130 meczów i strzelił 49 goli. W 2014 roku wywalczył mistrzostwo świata.

W karierze klubowej występował kolejno w FC Koeln, Bayernie Monachium, ponownie w Koeln, Arsenalu Londyn, Interze Mediolan i Galatasaray Stambuł.