Kiedy ZAKSA rozpocznie nowy sezon? Plan przygotowań mistrzów Polski

Siatkówka
Kiedy ZAKSA rozpocznie nowy sezon? Plan przygotowań mistrzów Polski
fot. CyfraSport

Już 7 sierpnia podopieczni Andrei Gardiniego rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Przed zespołem mistrza Polski również seria spotkań kontrolnych i turniejów towarzyskich. Zwieńczeniem przygotowań i ostatnim sprawdzianem przed sezonem będzie Superpuchar Polski.

Po trzech miesiącach od zakończenia sezonu 2016/2017 zawodnicy ZAKSY zakończą okres wakacyjny. Początkiem sierpnia siatkarze mistrza Polski rozpoczną treningi w hali Azoty, grafik okresu przygotowawczego ZAKSY jest dość napięty, mistrzów Polski czeka więc sporo pracy. Na początku okresu przygotowawczego nowy szkoleniowiec, Andrea Gardini nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Ze względu na obowiązki reprezentacyjne, zarówno grający w barwach biało-czerwonych siatkarze ZAKSY, jak i Benjamin Toniutti czy Sam Deroo dołączą do zespołu po mistrzostwach Europy.

Pierwszy trening mistrzów Polski zaplanowano na 7 sierpnia. Następnie zespół rozegra serię spotkań towarzyskich, w grafiku ZAKSY znalazły się również nieoficjalne spotkania o charakterze treningowym. Intensywny dla podopiecznych Andrei Gardiniego będzie wrzesień. Na ostatniej prostej przygotowań ZAKSA weźmie udział w kilku turniejach. Najpierw w dniach 7-8 września rozegra turniej w Elblągu, następnie 13 września w Mysłowicach zmierzy się z Effectorem Kielce.

Ten rok to również kolejna edycja Memoriału Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, termin rywalizacji to 15-17 września. Niespełna tydzień później (21 września) w ramach Memoriału Leszka Opałacza ZAKSA zagra w Niemodlinie z GKS-em Katowice.

Zwieńczeniem przygotowań będzie walka o Superpuchar Polski, ostateczny termin walki mistrza z wicemistrzem Polski poznamy w późniejszym czasie, natomiast już 30 września ZAKSA rozegra pierwsze spotkanie ligowe, z beniaminkiem PlusLigi – Aluron Virtu Wartą Zawiercie.

ch, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie