Sędzia zmienił decyzje wbrew przepisom! Zamieszanie z golem Chorwatów

Inne

W finale piłki ręcznej plażowej na The World Games 2017 doszło do niezwykłego zamieszania. Sędzia zmienił decyzję ws. gola Chorwatów sugerując się powtórką wideo, która przez przypadek została pokazana na stadionowym telebimie.

Do wyłonienia złotych medalistów potrzebna była tzw. seria ”shoot-outów” (coś na wzór rzutów karnych). Brazylijski bramkarz wyszedł bardzo wysoko z bramki w kierunku rzucającego Chorwata. Zawodnik z Bałkanów zdecydował się to wykorzystać i go przelobować. Piłka odbiła się w okolicach linii i wypadła z bramki.

 

Arbiter początkowo gola nie uznał, ale organizatorzy przez przypadek na stadionowych telebimach wyemitowali powtórkę. Ta wyraźnie pokazała, że piłka jednak wpadła do bramki. Sędziowie według przepisów nie mogą sugerować się powtórkami wideo, gdyż w tym sporcie nie ma systemu VAR. Jednak po konsultacji z panią delegat, sędzia zmienił decyzję. Całe zamieszanie zostało skwitowane dużym zdziwieniem kibiców.

 

Ostatecznie okazało się, że Chorwatom na niewiele zdała się pomoc powtórki wideo. Złote medale trafiły w ręce Brazylijczyków.

 

Zaskakująca decyzja sędziego do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze