The World Games: Kolejne medale Polaków w ju-jitsu

Po trzech medalach w piątkowe popołudnie, reprezentanci Polski dołożyli kolejne cztery krążki na zakończenie rywalizacji ju-jitsu w sobotę. Szczęście dopisało Tomaszowi Szewczakowi, który wywalczył złoto bez walki - jego finałowy rywal zrezygnował z walki.

Aż trzy medale zdobyła reprezentacja Polski w piątkowych zawodach w kompleksie sportowym GEM, a największy sukces osiągnął złoty medalista w kategorii 62 kg, Jędrzej Loska. Kolejne krążki mogliśmy dołożyć w sobotę, gdy na matę wyszli zawodnicy wyższych kategorii wagowych.

Sukcesy rozpoczęły się od występu Emilii Maćkowiak, która zdobyła brąz w kategorii open. Polka pokonała Francuzkę, Laurence Lalande 6:2.

Chwilę później o złoto powalczył Rafał Riss w fightingu w kategorii +94 kg. Po niesamowitej końcówce pojedynku tym razem w starciu polsko-francuskim górą był rywal, Alexandre Fromage (5:7). Reprezentant Polski musiał więc zadowolić się srebrem.

Ostatnim z zawodników walczących o złoty medal był Tomasz Szewczak, który w półfinale rozprawił się ze Słoweńcem, Benjaminem Lahem. W finale Polak miał zmierzyć się z Mohsenem Hamidem Aghchahem z Iranu, jednak rywal zrezygnował z finałowej walki.

Na zakończenie dnia Polacy zdobyli jeszcze brązowy medal w rywalizacji drużynowej. Triumfowali Niemcy przed Rosjanami. W półfinale nasi zawodnicy przegrali z Rosją 3:4, natomiast w walce o brązowy medal pokonali Holandię.