Udany debiut Rybusa w Lokomotiwie Moskwa

Maciej Rybus po raz pierwszy pojawił się na boisku w barwach nowego klubu. W przerwie polski obrońca zmienił Michaiła Łysowa. Lokomotiw pokonał zespół Anży Machaczkała 1:0.

27-letni obrońca po roku spędzonym we Francji powrócił do ligi rosyjskiej. W zeszłym sezonie reprezentował barwy klubu Olimpique Lyon. Wystąpił w 28 spotkaniach i zaliczył dwie asysty.

Swoją seniorską karierę rozpoczynał w Legii Warszawa, z którą trzykrotnie sięgał po Puchar Polski. W sezonie 2008/2009 również ze stołeczną drużyną zdobył krajowy superpuchar.

W meczu 3. kolejki Priemjer-Ligi Rybus pojawił się na placu po przerwie i grał do końca spotkania na pozycji lewego pomocnika. 90 minut na boisku spędził były zawodnik Widzewa Łódź Thomas Phibel, a w 55. minucie wszedł grający niegdyś w Lechii Gdańsk Adłan Kacajew. Zwycięską bramkę zdobył Manuel Fernandes.

Lokomotiw Moskwa z dorobkiem 9 punktów znajduje się na czele ligowej tabeli.