Fantastyczny debiut Holdera! Unia lepsza od Get Well

Żużel
Fantastyczny debiut Holdera! Unia lepsza od Get Well
fot. Cyfrasport

Fantastyczny debiut w polskiej ekstralidze Jacka Holdera, młodszego brata Chrisa, niewiele pomógł toruńskiej drużynie, która po raz drugi w tym sezonie musiała uznać wyższość Fogo Unii. W zespole gospodarzy nie było słabych punktów, po przeciwnej stronie było ich za dużo.

Get Well do Leszna przyjechał mocno osłabiony, bez kontuzjowanego amerykańskiego lidera Grega Hancocka oraz Pawła Przedpełskiego. Do składu "wskoczył" 20-letni Jack Holder, który swoją postawą zaskoczył swój zespół, rywali i zawstydził starszego brata Chrisa. Rodzeństwo z Australii jeździło razem w parze, ale to debiutant pokazał klasę, a były mistrz świata zakończył zawody z zaledwie dwoma punktami.

 

Młodszy z braci Holderów dopiero w swoim czwartym starcie musiał uznać wyższość rywala, po walce przegrał z Piotrem Pawlickim. Przewaga gospodarzy wahała się w granicach sześciu-ośmiu punktów, bowiem oprócz Jacka Holdera, w ekipie "Aniołów" znakomicie spisywał się Duńczyk Michael Jesper Jensen, który czterokrotnie wygrał swoje starty.

 

Po 11. wyścigu leszczynianie prowadzili 37:29 i goście mogli jeszcze mieć nadzieję na korzystny wynik. Torunianie zdawali sobie jednak sprawę, że dwójką zawodników nie wygrają meczu. W 12. biegu Bartosz Smektała z Pawlickim wygrali podwójnie z Daniel Kaczmarkiem oraz Chrisem Holderem i było już 42:30. W kolejnym wyścigu Jepsen Jensen przegrał z parą Grzegorz Zengota - Emil Sajfutdinow, a Adrian Miedziński zaliczył upadek i emocje w tym spotkaniu się skończyły.

 

Była to piąta z rzędu wygrana leszczyńskiej drużyny, która umocniła ją na drugim miejscu w tabeli. Torunianie nadal pogrążeni są w kryzysie i z zaledwie dwoma zwycięstwami na koncie zamykają tabelę.

 

 

Fogo Unia Leszno - Get Well Toruń 53:37. Punkt bonusowy: Unia Leszno.

 

Punkty:

 

Fogo Unia: Emil Sajfutdinow 10 (2,3,3,2,0), Piotr Pawlicki 10 (2,2,3,2,1), Janusz Kołodziej 10 (3,d,1,3,3), Bartosz Smektała 9 (3,1,3,2), Grzegorz Zengota 6 (1,1,1,3), Peter Kildemand 4 (0,2,2,0), Dominik Kubera 4 (2,2,0).

Get Well: Michael Jepsen Jensen 14 (3,3,3,1,1,3), Jack Holder 13 (3,3,2,2,1,2), Adrian Miedziński 4 (0,2,0,2,w), Chris Holder 2 (1,0,0,1), Grzegorz Walasek 2 (1,1,0), Daniel Kaczmarek 2 (1,0,0,1), Igor Kopeć–Sobczyński 0 (0,0).

 

Najlepszy czas dnia: Michael Jepsen Jensen 60,09 w szóstym wyścigu. Sędzia: Wojciech Grodzki (Opole). Widzów: 5 000.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie