The World Games: Ceremonia zamknięcia (WIDEO)

Inne

Po dziesięciu dniach zmagań zakończyły się igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games we Wrocławiu. Ceremonia zamknięcia odbyła się na Placu Wolności, gdzie przez ostatnie dni mieściła się strefa kibica The World Games Plaza.

Przez ostatnie dni we Wrocławiu, a także w Jelczu-Laskowicach, Szymanowie, Świdnicy i Trzebnicy, około 3500 zawodników ze 112 krajów rywalizowało w 33 dyscyplinach. Rozdane zostały 1494 medale. Półtora tysiąca osób z 52 krajów, wybranych spośród blisko 2700 chętnych, dbało o perfekcyjną organizację igrzysk w takich obszarach, jak: przeprowadzenie zawodów, współpraca z mediami, obsługa drużyn i gości, informacja, logistyka. Najmłodszy zgłoszony miał 16 lat, a najstarszy - 72.

Widzowie przed telewizorami mieli możliwość oglądać ok. 250 godzin transmisji. Takiej liczby nie miała nigdy wcześniej żadna impreza sportowa organizowana w Polsce.

Widowisko kończące The World Games 2017 rozpoczęła uroczysta defilada uczestników igrzysk. Jednym z kolejnych elementów był występ największego big bandu Europy – międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego muzycy zaprezentowali widzom wyjątkowe audiowizualne show oparte na energetycznych rytmach, wygrywanych przez orkiestry dęte. Towarzyli im wrocławscy soliści: Ania Kłys, Natalia Lubrano, Girls on Fire, Mesajah oraz Nullo. W kulminacyjnym momencie wieczoru orkiestra odegrała wraz z tysiącami kibiców i przy użyciu sędziowskich gwizdków, wspólny utwór.

W trakcie Ceremonii Zamknięcia z kibicami pożegnali się sportowcy biorący udział w TWG2017 a przedstawiciele następnego miasta gospodarza – Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, odebrali od Wrocławia flagę Igrzysk, która towarzyszyć im będzie do roku 2021.

- Enjoy the fiesta! - wykrzyczał prezydent International World Games Association, Jose Perurena, oficjalnie zamykając The World Games.

We wszystkich dziewięciu wcześniejszych igrzyskach sportów nieolimpijskich Polska zdobyła 33 medale - 10 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych. We Wrocławiu biało-czerwoni dorzucili aż 20 (5-6-9), plasując się na 13. pozycji. Natomiast w sportach na zaproszenie, które nie są liczone do oficjalnej klasyfikacji, 10-krotnie (4-4-2) stanęli na podium w wioślarstwie halowym, kickboxingu i żużlu.

Klasyfikację medalową (bez sportów na zaproszenie) zdominowali Rosjanie. Za nimi uplasowali się kolejno Niemcy i Włosi. Ci drudzy liderują w klasyfikacji po dziesięciu edycjach igrzysk.

CM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie