Tour de Pologne: Bodnar owacyjnie witany w Tarnowskich Górach

Inne
Tour de Pologne: Bodnar owacyjnie witany w Tarnowskich Górach
fot. PAP

Maciej Bodnar, polski bohater zakończonego przed tygodniem Tour de France, został owacyjnie przywitany przez kibiców w Tarnowskich Górach, skąd ruszy w niedzielę drugi etap Tour de Pologne. „Przyjechałem pokibicować” – powiedział kolarz grupy Bora-Hansgrohe.

Bodnar spotkał się z kolegami z niemieckiej ekipy Rafałem Majką i Słowakiem Peterem Saganem, który w sobotę w Krakowie wygrał pierwszy etap.

 

- Tydzień minął już od mojego zwycięstwa w jeździe indywidualnej na czas w Marsylii. Emocje opadły. Teraz przygotowuję się do mistrzostw Europy w Danii. Polecę tam we wtorek – powiedział.

 

Bodnar przyjechał do Tarnowskich Gór razem ze swoją dziewczyną.

 

- Ja mieszkam we Wrocławiu, dziewczyna w Gliwicach, więc nie mieliśmy daleko. Niedziela to mój jedyny dzień wolny. Wczoraj ostro trenowałem i jutro czeka mnie to samo. Mam nadzieję, że forma nie uciekła. Postaram się pojechać czasówkę podobną do tej, jak na Tour de France – obiecał.

 

Bodnar nastawia się na zaciętą walkę w czwartek w Herning o medale mistrzostw Europy.

 

- Słyszałem, że ma startować Tom Dumoulin, a także zawodnicy, których pokonałem na Tour de France - Tony Martin, Stefan Kueng, Jonathan Castroviejo i Primoz Roglic. Stawka będzie naprawdę silna. W niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego w Herning nie będę już startował, gdyż drużyna zaplanowała, że od poniedziałku muszę jechać w Eneco Tour. Tam dołączę do Petera Sagana i razem powalczymy na szosach Beneluksu.

 

„Bodi” był pod wrażeniem sobotniego zwycięstwa Michała Kwiatkowskiego w Clasica San Sebastian.

 

- Pokazał piekielną siłę. Ja jeszcze tak silnego Michała, jak w tym roku, nie widziałem. To była tylko kwestia czasu kiedy wygra znów wielki wyścig. Światowa klasa. Pojechał z głową, z silnymi nogami – podkreślił.

 

Kolarze z Tarnowskich Gór pojadą do Katowic. Meta tradycyjnie znajduje się przed Spodkiem w Alei Wojciecha Korfantego, gdzie bite są rekordy prędkości Tour de Pologne. Obecny wynosi 80,8 km/h i należy od trzech lat do Belga Jonasa van Genechtena.

 

- Rozmawiałem z Peterem Saganem po wczorajszym etapie. Jest bojowo nastawiony, chce powalczyć o drugie zwycięstwo. Wiem, że kolarze będą zakładać specjalne przełożenie, aby osiągnąć na finiszu jeszcze większą prędkość. Dzisiaj może paść kolejny rekord – dodał Bodnar.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze