MŚ Londyn 2017: Rosjanie będą starać się o zniesienie zakazu startów

Inne
MŚ Londyn 2017: Rosjanie będą starać się o zniesienie zakazu startów
fot. PAP

Szef Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej Dmitrij Szliachtin podczas czwartkowego (3 sierpnia) kongresu IAAF w Londynie będzie starał się o zniesienie zakazu startów reprezentantów jego kraju. Dzień później rozpoczną się tam mistrzostwa świata.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) w listopadzie 2015 roku zawiesiło rosyjską federację (RUSAF) za stosowanie dopingu przez jej zawodników. Zakaz nadal obowiązuje sportowców w międzynarodowych mityngach, imprezach mistrzowskich oraz igrzyskach olimpijskich. Dopuszczeni do startu pod neutralną flagą są jedynie ci lekkoatleci, którzy spełnili wymagania stawiane przez IAAF dotyczące przestrzegania reguł antydopingowych.

 

Podczas MŚ w Londynie (4-13 sierpnia) grupa 19 rosyjskich lekkoatletów będzie mogła rywalizować pod neutralną flagą.

 

Szliachtin zapowiedział, że poleci do Anglii starać się o zniesienie zakazu startów reprezentantów Rosji w zawodach pod egidą IAAF, ale już w poprzednim tygodniu wicepremier Witalij Mutko powiedział, że szanse nie są za duże, bowiem najpierw konieczna jest decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. "Oczywiście chcielibyśmy mieć nadzieję na pozytywną decyzję IAAF, ale wszyscy będę czekać (na MKOl)" - stwierdził Mutko.

 

W ubiegłorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro nie wystąpili wszyscy sportowcy "Sbornej" w tej dyscyplinie, poza trenującą w USA skoczkinią w dal Darią Klisziną.

 

W czempionacie globu w Londynie ma startować 51 polskich zawodniczek i zawodników.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie