192 graczy z 40 krajów, czyli 48 drużyn męskich oraz 48 drużyn żeńskich walczy na wiedeńskiej wyspie na Dunaju (Donauinsel) o tytuł mistrza świata oraz nagrodę w wysokości miliona dolarów!

 

W miniony piątek 28 lipca na wiedeńskim Placu Ratuszowym odbyło się oficjalne powitanie zawodników przez przedstawicieli miasta. Czołowe duety biorące udział w mistrzostwach zostały dowiezione na miejsce w iście tradycyjnym, wiedeńskim stylu - dorożkami.

 

Podczas Mistrzostw nie brakuje także polskich akcentów. Nasz kraj reprezentują w rozgrywkach trzy pary męskie: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Kacper Kujawiak i Mariusz Prudel. Duża grupa polskich fanów dopinguje zawodników w austriackiej stolicy. W Wiedniu mieszka ponad 40 tysięcy Polaków, więc na większe grono potencjalnych miłośników sportów plażowych może liczyć tylko reprezentacja Niemiec i oczywiście austriaccy gospodarze. Wstęp na mecze jest darmowy.

 

Stadion Mistrzostw, nad którego budową pracowało przez ostatnie tygodnie 400 osób, mieści aż 10 tysięcy widzów. Natomiast cała wioska sportowa urządzona na Donauinsel specjalnie na potrzeby imprezy zajmuje powierzchnię 65 tysięcy metrów kwadratowych. Piasek przywieziony na wyspę zostanie po skończonych mistrzostwach użyty ponownie do stworzenia boiska do siatkówki plażowej, które zostanie oddane do użytku mieszkańcom Wiednia.

 

Mistrzostwa Świata to jednak nie tylko sport, lecz także okazja do dobrej zabawy. Każdej nocy spragnieni muzyki i tańca mogą bawić się podczas plażowych imprez, w programie także silent disco pod gołym niebem.