Poznaliśmy gospodarzy IO 2024 i 2028

Inne
Poznaliśmy gospodarzy IO 2024 i 2028
fot. PAP

Letnie igrzyska olimpijskie w 2024 roku zorganizuje Paryż, a cztery lata później Los Angeles - poinformowała amerykańska gazeta "Los Angeles Times", powołując się na anonimowe źródło zbliżone do komisji negocjacyjnej.

Jak podają zagraniczne - głównie amerykańskie i francuskie - media, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ma potwierdzić informację jeszcze w poniedziałek.

Porozumienie musi zostać podpisane przez trzy strony - Paryż, Los Angeles oraz MKOl jeszcze przed sesją tej organizacji, która zaplanowana jest na 13 września w Limie.

O tym, że oba miasta zorganizują igrzyska władze MKOl postanowiły 11 lipca. Pytanie pozostawało tylko, która metropolia dostanie prawo gospodarza jako pierwsze. Teraz doszło do porozumienia.

Na wtorek została zwołana konferencja prasowa burmistrza Los Angeles Erica Garcettiego. Nie wiadomo, co dokładnie skłoniło to miasto do ustępstwa, bo wiadomo było, że oba chcą zorganizować igrzyska w 2024 roku, ale w kuluarach mówiono, że to raczej Paryż ma większe szanse.

"Dostać igrzyska to zawsze dostać igrzyska" - cytował Reuters włodarza kalifornijskiej metropolii, która gościła już największą sportową imprezę świata w 1932 i 1984 roku.

Z kolei stolica Francji była jej organizatorem w 1900 i 1924 roku.

Paryż i Los Angeles to jedyne kandydatury do organizacji igrzysk 2024. Dlatego właśnie szef MKOl Thomas Bach był dużym zwolennikiem, by oba miasta otrzymały takie prawo. - Mamy zbyt wielu przegranych w walce o organizację tej imprezy. To musi się zmienić - mówił niemiecki działacz.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze