Szpilka stoczy w tym roku jeszcze dwie walki!

Sporty walki

Znamy coraz więcej konkretów na temat sportowej przyszłości Artura Szpilki (20-3, 15 KO). Po porażce przez nokaut w 4. rundzie z Adamem Kownackim (16-0, 13 KO) w połowie lipca „Szpila” miał odpocząć od boksu. Teraz jednak wiadomo, że jego powrót między liny przyjdzie szybciej niż zakładano.

Andrzej Wasilewski, który reprezentuje interesy Szpilki, przyznał w wywiadzie udzielonym portalowi ringpolska.pl, że urodzony w Wieliczce pięściarz stoczy w 2017 roku jeszcze dwa pojedynki. Pierwsze starcie ma być pojedynkiem „na przetarcie”, ale drugie to już „wyzwanie sportowe”. Podano nawet konkretną datę drugiej walki. Wasilewski zdradził, że w grę wchodzi termin 2 grudnia.

 

- Plany sportowe są takie, żeby Szpilka w miarę szybko wrócił na ring i stoczył jedną walkę ze słabszym rywalem. Mamy też plan, żeby Artur ponownie pojawił się w ringu 2 grudnia i wtedy już czeka go poważniejszy pojedynek – stwierdził promotor.

 

Najbliższa przyszłość Szpilki zatem będzie związana z Polską. To w ojczyźnie były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej stoczy dwie kolejne walki. Termin najbliższego pojedynku „Szpili” powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Artura Szpilki z Adamem Kownackim.

KB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie