Friberg zerwał kontrakt z NiP-em. Szwed szuka nowej drużyny

E-sport
Friberg zerwał kontrakt z NiP-em. Szwed szuka nowej drużyny
fot. HLTV.org

Adam ‘friberg’ Friberg oficjalnie został zwolniony z kontraktu w Ninjas in Pyjamas. Tym samym Szwed może bez większych komplikacji zacząć poszukiwania nowej drużyny.

Do rewolucyjnego zwolnienia w Ninjas in Pyjamas doszło w czerwcu bieżącego roku. NiP po długiej serii niekorzystnych, fatalnych wręcz wyników postanowił odświeżyć skład i na miejsce dotychczasowego filaru ekipy zaprosił nieoszlifowany diament Skandynawii – młodego Fredrika ‘REZa’ Sternera. Friberg, mający na karku 25 lat, został więc teoretycznie wolnym agentem. Ruchy blokował mu tylko kontrakt, który po rozmowach z zarządem został finalnie rozwiązany.

 

- Przez ostatnich kilka tygodni dużo myślałem o tym, co chciałbym robić w przyszłości: "zostać przy graniu czy może spróbować czegoś innego?" – napisał w oficjalnym oświadczeniu zawodnik. – Ciągle czuję głód gry i pozostanę przy CS:GO na najwyższym światowym poziomie. Będę trenował dodatkowe godziny, by ponownie wznieść mistrzowskie trofeum – dodał.

 

Friberg był częścią NiP-u od 2012 roku. W tym czasie zdążył zdominować na długi czas profesjonalną scenę, niejednokrotnie stając na najwyższych  stopniach światowych podiów. Nic dziwnego, że Szwed otwarcie przyznaje, że dziwnie będzie mu reprezentować barwy innej drużyny. – Ninjas in Pyjamas stale zajmuje wiele miejsca w moim sercu – przyznał.

 

Jakiś czas temu dużo mówiło się o tym, że Adam swoją karierę kontynuować będzie w USA. Ostatnie zmiany na europejskim podwórku dają mu jednak szerokie pole do popisu również na Starym Kontynencie.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie