Karabach Agdam Rzeźniczaka na ostatniej prostej do Ligi Mistrzów

Karabach Agdam pokonał w rewanżowym meczu III rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów Sheriff Tiraspol 2:1. W poprzednim spotkaniu padł bezbramkowy remis, więc to drużyna z Azerbejdżanu awansowała do ostatniej fazy rywalizacji. W 31. minucie na boisku pojawił się Jakub Rzeźniczak.

Po bezbramkowym remisie w Azerbejdżanie kwestia awansu do kolejnej fazy zmagań była otwarta. Wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy otworzył Dino Ndlovu. W 86. minucie na 2:0 podwyższył Michel. Chwilę później, po faulu Rashada Sadygova, honorową bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Ziguy Badibanga.

Pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów Jakub Rzeźniczak rozpoczął w wyjściowym składzie Karabachu. Były kapitan Legii Warszawa spisywał się bardzo dobrze, lecz po niefortunnym zderzeniu z własnym bramkarzem nie mógł kontynuować gry. Polski obrońca w rewanżu nie znalazł się w pierwszej jedenastce, jednak bardzo szybko, bo już w 31. minucie, został wprowadzony na boisko w miejsce Maksima Medwiediewa.

Sheriff Tyraspol - Karabach Agdam 1:2 (0:1)

Bramki: Badibanga 90+4 - Ndlovu 45+3, Michel 86.

Losowanie par czwartej rundy kwalifikacji LM odbędzie się w piątek o godz. 12.00 w Nyonie.