Oficjalnie: Magisk odsunięty od North

E-sport
Oficjalnie: Magisk odsunięty od North
fot. HLTV.org

To, co jeszcze kilka dni temu było tylko jedną z wielu plotek, dziś oficjalnie się potwierdziło. Emil ‘Magisk’ Reif został odsunięty od głównego składu North.

Pogłoski potwierdził sam Magisk, który o sprawie poinformował za pośrednictwem Twittera. – Dziś oficjalnie zostałem usadzony na ławce rezerwowych. Teraz poszukuję nowych okazji, by kontynuować swoją przygodę jako gracz. Powrócę! – napisał Duńczyk.

To kolejna zmiana na światowym podwórku, która jest bezpośrednim następstwem „pomajorowych” rozczarowań. Ale North – które przygodę z krakowskimi rozgrywkami zakończyło po porażce z Virtus.pro w ćwierćfinale – nie najlepiej radziło sobie od wielu miesięcy. Po rozpoczęciu współpracy z piłkarskim klubem FC Kopenhaga ekipa Mathiasa ‘MSLa’ Lauridsena zaledwie dwa razy stanęła na podium prestiżowych rozgrywek. Najwyraźniej srebrne medale z finałów piątego sezonu ESL Pro League i trzecie miejsce podczas DreamHacka Masters w Las Vegas North nie satysfakcjonowały.

O Reifie mówi się jak o jednym z najbardziej utalentowanych strzelców młodego pokolenia. Dziewiętnastolatek niejednokrotnie prowadził swój zespół do zwycięstwa, aczkolwiek na krakowskim Majorze to właśnie on i MSL byli najsłabszymi ogniwami formacji. Z oczywistych powodów podczas zmian ofiarą okazał się jednak Magisk. Ten mimo, że jest przed dopiero dwudziestką, zdążył zbierać już doświadczenie w organizacjach pokroju SK Gaming czy Team Dignitas, dwukrotnie osiągnąć ćwierćfinał Majora, a także wznosić mistrzowskie trofea choćby za EPICENTER: Moscow 2016.

Skład North:

Mathias "MSL" Lauridsen

René "cajunb" Borg

Kristian "k0nfig" Wienecke

Philip "aizy" Aistrup


Nie wiemy jeszcze, kto zastąpi Reifa w składzie należącym do FC Kopenhagi. Potencjalnych kandydatów jest wielu. Najgłośniej mówi się o Valdemarze ‘valde’ Bjornie Vangsa. Dwudziestodwulatek jakiś czas temu opuścił przecież szeregi Heroic.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie