Smarzek: Historia ostatniej piłki jest dość zabawna

Siatkówka

Po zwycięstwie 3:0 nad Koreą Południową polskie siatkarki wygrały Final Four II dywizji World Grand Prix. O swych wrażeniach z Ostrawy opowiedziała Malwina Smarzek.

– Tak została wykreowana taktyka w naszym zespole, że mam mniej obowiązków w przyjęciu, a więcej w ataku. Dlatego też dostawałam więcej piłek, po to jestem na boisku. Chociaż w sumie w meczu finałowym, szczególne w pierwszych dwóch setach, to na boisku trochę mnie nie było (śmiech). Cieszę się jednak, że w końcówce seta skończyłam to, co miałam skończyć – powiedziała Smarzek.

 

Przyjmująca Chemika Police była drugą z najlepiej punktującą siatkarek w biało-czerwonych barwach i siódmą w całym turnieju finałowym. Wywalczyła też punkt w ostatniej akcji finałowego meczu z Koreą Południową atakiem z prawego skrzydła.

 

– Historia ostatniej piłki jest dość zabawna. Asia Wołosz, jeszcze przed zagrywką jednej z Koreanek, podeszła i powiedziała do mnie: "Mali, kończysz". Z takim nastawieniem podeszłam do tej akcji i udało się zdobyć rozstrzygający punkt – stwierdziła zdobywczyni decydującego punktu.

 

Bezpośrednio po zakończeniu World Grand Prix reprezentantki Polski udały się na zasłużone, choć dość krótkie, wakacje. 10 sierpnia rozpoczną treningi poprzedzające mistrzostwa Europy.

 

– Jak na nasze standardy, to mamy dużo wolnego, bo prawie półtora tygodnia. Prosto po turnieju razem z chłopakiem wyjechaliśmy w Tatry, czyli w miejsce, gdzie czuję się najlepiej i najłatwiej mi odpocząć. Do następnego czwartku mam czas na reset fizyczny i psychiczny – dodała Smarzek.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu Polska - Korea Południowa 3:0.

RM, Chemik Police - Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie