Starcie z Legią zakończyło jego karierę. Teraz BVB funduje mu studia

Piłka nożna
Starcie z Legią zakończyło jego karierę. Teraz BVB funduje mu studia
fot. PAP/DPA

Dario Scuderi w meczu z młodzieżówką Legii Warszawa spędził na murawie zaledwie kwadrans. Potem były już tylko nosze, szpital i osiem operacji. Od początku wiedzielismy, że 18-latek nie wróci na boisko. To wyglądało zbyt tragicznie. Dziś, po blisko roku od tamtego zdarzenia, świat znów staje przed nim otworem. Dzięki pomocy Borussii Dortmund.

Wizyta w Warszawie, a właściwie w Ząbkach, zaprzepaściła Scuderiemu marzenia. Do makabrycznej sceny doszło w 15. minucie starcia Legii z Borussią w Lidze Młodzieżowej UEFA ("Wojskowi" przegrali 0:2). Młody Włoch próbował powstrzymać we własnym polu karnym nadbiegającego Konrada Michalaka. Interweniował jednak tak niefortunnie, że upadając zerwał wszystkie więzadła w lewym kolanie i uszkodził łąkotkę.

Jego noga była wygięta w zupełnie nienaturalny sposób. Fizjoterapeuci nastawili ją jeszcze na boisku, po czym nastolatek od razu trafił do szpitala. Pierwsze diagnozy zakładały nawet, że Scuderi nigdy nie odzyska pełni sprawności w kolanie. O powrocie do piłki nikt już nie wspominał. Z całego świata napływały do Dortmundu wyrazy współczucia. W tym te od samego Neymara.

W ciągu ostatniego roku Włoch stoczył wyczerpującą walką o normalne życie. Przeszedł osiem operacji, a później ciężką rehabilitację. Wygląda na to, że pogodził się też z końcem swojej przygody z piłką. Dziś 19-letni Scuderi zamierza pójść na uczelnię. Chce studiować zarządzanie sportem. Problem stanowił jedynie brak środków na edukację, ale i to zostało szybko rozwiązane.

Kiedy stało się jasne, że Scuderi nie wróci do piłki, prezes Borussii Hans-Joachim Watzke zapewnił, że mimo zaprzepaszczonej kariery, nastolatek nie musi się martwić o swoją przyszłość. Klub bowiem zawsze będzie go wspierał. Dowód na prawdziwość tych słów przyszedł szybciej niż sądziliśmy. Gdy nastolatek zwrócił się do BVB o pożyczkę na studia, usłyszał, że o żadnej pożyczce nie ma nawet mowy. Działacze postanowili w całości sfinansować mu koszty związane z nauką...

I tak się właśnie taktuje piłkarzy w Dortmundzie.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze