ME w kolarstwie: Skalniak szósta w czasówce

Agnieszka Skalniak zajęła w środę w duńskim Herning szóste miejsce w jeździe na czas w kategorii do 23 lat kolarskich mistrzostw Europy. Złoty medal zdobyła reprezentantka gospodarzy Pernille Mathiesen, przed swą rodaczką Cecilie Ludwig i Niemką Lisą Klein.

Mistrzyni Europy pokonała dystans 31,5 km w czasie 41.29 wyprzedzając srebrną medalistkę o cztery sekundy. 20-letnia Skalniak, mistrzyni Europy juniorek w jeździe na czas z 2015 roku, straciła do triumfatorki 1.49. Druga z Polek - Alicja Ratajczak była 13. ze stratą 2.33.

W pierwszym dniu odbyły się także czasówki w kategorii juniorów i juniorek. Wśród dziewcząt wygrała Włoszka Elena Pirrone, a Marta Jaskulska zająła siódme miejsce ze stratą 52 sekund. W gronie juniorów zwyciężył Norweg Andreas Leknessund, a siódmy był Filip Maciejuk tracąc do zwycięzcy 51 sekund.

W czwartek o tytuł rywalizować będą kolarze elity, w tym dwóch Polaków - triumfator czasówki w Tour de France 2017 Maciej Bodnar i Marcin Białobłocki.