Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Setki bezpłatnych wejściówek dla potrzebujących dzieci

Siatkówka
Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Setki bezpłatnych wejściówek dla potrzebujących dzieci
fot. PAP

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera od lat słynie z atrakcyjnych cen biletów. - Zależy nam na tym, aby obejrzenie dwóch meczów z udziałem najlepszych siatkarzy świata nie oznaczało dla rodziny wydatku dochodzącego do tysiąca złotych - powtarza zawsze prezes Fundacji Wagnera - Jerzy Mróz. - Dlatego ceny wejściówek, które obowiązują na cały dzień zaczynają się od 40 złotych.

Dla czteroosobowej rodziny to koszt 160 złotych, co jest często kwotą, za którą można kupić najwyżej jeden bilet na duże wydarzenie sportowe. A tu - bawi się cała rodzina - dodaje organizator i pomysłodawca Memoriału.


Władze Fundacji co roku jednak przekazują za darmo kilkaset wejściówek - to efekt programu "Wspieramy i propagujemy siatkówkę". W tym roku ponad pół tysiąca darmowych zaproszeń na każdy dzień dostali podopieczni placówek pomocy społecznej, świetlic terapeutycznych, Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży oraz Rodzinnych Domów Dziecka. - Wierzę, że dzięki temu zaczepimy w tych dzieciakach miłość do sportu. Nie mają najłatwiejszego startu, dlatego chcemy podpowiedzieć im drogę, która dla wielu stała się wskazówką, w jaki sposób osiągnąć sukces - dodaje wiceprezes Fundacji, Cezary Mróz. To nie wszystko, ponieważ wiele Uczniowskich Klubów Sportowych związanych z siatkówką, mogło kupić bilety z dużą zniżką.
 
Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, to turniej uznawany za najbardziej prestiżowy na świecie wśród towarzyskich rozgrywek siatkarskich. W tym roku zagrają w nim czołowe reprezentacje świata, znajdujące się w pierwszej dziesiątce rankingu FIVB. Oprócz gospodarzy - Mistrzów Świata, czyli reprezentacji Polski, obejrzymy zwycięzców Ligi Światowej i Mistrzów Europy - Francuzów, trzecią drużynę "światówki" - Kanadę (prowadzoną przez Stephane'a Antigę) oraz Mistrzów Olimpijskich z 2012 roku i Mistrzów Europy z 2013 - reprezentację Rosji.

Turniej rozpocznie się 11 sierpnia (piątek) i zakończy dwa dni później (niedziela). Siatkarze będą rywalizować w krakowskiej TAURON Arenie.
Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze