Dla czteroosobowej rodziny to koszt 160 złotych, co jest często kwotą, za którą można kupić najwyżej jeden bilet na duże wydarzenie sportowe. A tu - bawi się cała rodzina - dodaje organizator i pomysłodawca Memoriału.


Władze Fundacji co roku jednak przekazują za darmo kilkaset wejściówek - to efekt programu "Wspieramy i propagujemy siatkówkę". W tym roku ponad pół tysiąca darmowych zaproszeń na każdy dzień dostali podopieczni placówek pomocy społecznej, świetlic terapeutycznych, Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży oraz Rodzinnych Domów Dziecka. - Wierzę, że dzięki temu zaczepimy w tych dzieciakach miłość do sportu. Nie mają najłatwiejszego startu, dlatego chcemy podpowiedzieć im drogę, która dla wielu stała się wskazówką, w jaki sposób osiągnąć sukces - dodaje wiceprezes Fundacji, Cezary Mróz. To nie wszystko, ponieważ wiele Uczniowskich Klubów Sportowych związanych z siatkówką, mogło kupić bilety z dużą zniżką.
 
Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, to turniej uznawany za najbardziej prestiżowy na świecie wśród towarzyskich rozgrywek siatkarskich. W tym roku zagrają w nim czołowe reprezentacje świata, znajdujące się w pierwszej dziesiątce rankingu FIVB. Oprócz gospodarzy - Mistrzów Świata, czyli reprezentacji Polski, obejrzymy zwycięzców Ligi Światowej i Mistrzów Europy - Francuzów, trzecią drużynę "światówki" - Kanadę (prowadzoną przez Stephane'a Antigę) oraz Mistrzów Olimpijskich z 2012 roku i Mistrzów Europy z 2013 - reprezentację Rosji.

Turniej rozpocznie się 11 sierpnia (piątek) i zakończy dwa dni później (niedziela). Siatkarze będą rywalizować w krakowskiej TAURON Arenie.