Tragedia Arki w doliczonym czasie gry! Koniec pięknego snu

Arka Gdynia przegrała w Herning z FC Midtjylland 1:2 i nie awansowała do IV rundy eliminacji Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu gdynianie wygrali 3:2. Gola dla żółto-niebieskich strzelił Dawid Sołdecki, wyrównanie nastąpiło po samobójczym trafieniu Tadeusza Sochy, a decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Alexander Sorloth.

Po pierwszym, dramatycznym spotkaniu szanse na awans Arki były duże. Przypomnijmy, że w Gdyni m.in. w ciągu ośmiu minut padły cztery bramki. Ostatnią, piątą na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Rafał Siemaszko.

Wiadomo było, że w meczu rozgrywanym w Herning, Arkowcy będą za wszelką cenę bronili wyniku. Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji, co odpowiadało podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego. Mało klarownych akcji po obu stronach i bardzo pewna gra w defensywie gdynian spowodowały, że przez pierwsze 45 minut goli nie oglądaliśmy.

Żółto-niebiescy dobrze weszli w mecz po przerwie. Piłkarze FC Midtjylland nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną grę gości, a na dodatek to Arka miała więcej okazji. Duńczycy wyglądali na lekko poddenerwowanych, często faulowali. W końcu w 59. minucie gola głową, po rzucie rożnym strzelił Sołdecki. Oznaczało to, że rywalom potrzebne były dwa trafienia.

Piłkarze Ojrzyńskiego grali bardzo mądrze. Dobrą okazję miał Grzegorz Piesio i tylko refleks bramkarza Midtjylland uchronił ekipę przed stratą bramki. W 77. minucie samobójcze trafienie przytrafiło się Sosze, a to zapowiadało horror w końcówce. Niestety, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Sorloth. Koniec pięknej przygody Arkowców stał się faktem. Brawa za walkę, Duńczycy w IV rundzie eliminacji LE.

FC Midtjylland – Arka Gdynia 2:1 (0:0)

Bramki: Socha 77’-sam, Sorloth 90+3' - Sołdecki 59’

FC Midtjylland: J. Hansen – Nissen Kristensen, K. Hansen, Korcsmar, Dal Hende (Novak 69’) – Sparv (Kraev 75’) – Borring (Sorloth 57’), Poulsen, Hassan, Wikheim – Onuachu.

Arka: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Sołdecki – Marcus da Silva (Rey 75’), Kakoko, Marciniak, Piesio – Kun (Siemaszko 56’).

Dziękujemy za uwagę!

KONIEC MECZU! Arka Gdynia kończy swoją przygodę z Ligą Europy. A tak niewiele brakowało...

GOL... NIEMOŻLIWE! Sorloth strzelał, Steinbors bez szans. 2 minuty dzieliły Arkę od awansu. Będzie bardzo ciężko odwrócić losy tej rywalizacji.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 5 minut.

Bożydar Krajew uderza z woleja, ale nie trafia czysto w piłkę. Futbolówka przeleciała daleko od bramki.

Novak fauluje Sochę. To już drugie brutalne wejście duńskiego obrońcy.

Piesio przewrócony w polu karnym gospodarzy, ale sędzia nie podyktował jedenastki. I słusznie.

Nerwy ponoszą Duńczyków. Członek sztabu FC Midtjylland wyrzucony z ławki.

Piesio leży na murawie.

Siemaszko wychodził na dogodną pozycję, jednak trafił piłką w nogi obrońcy. Szkoda, bo za nim był już tylko bramkarz.

Arkowcy muszą uważać. Kolejna bramka dla Midtjylland daje awans Duńczykom!

GOL... Po rzucie z autu interweniujący Socha strzelił bramkę samobójczą.

Szansa Arki Gdynia! Świetnie spisał się jednak bramkarz Duńczyków.

ZMIANA! Boisko opuścił Sparv, w jego miejsce wszedł Kraew.

ZMIANA! Za Viniciusa na placu pojawia się Alvaro Rey.

Onuachu próbował znaleźć sobie pozycję do strzału w polu karnym Arki, jednak Dawid Sołdecki wykazał się boiskową inteligencją i dał mu się sfaulować.

Świeżo wprowadzony zawodnik gospodarzy sfaulował Viniciusa. Zawodnik Arki leży na murawie.

ZMIANA! Dal Hende opuszcza boisko. Za niego wchodzi obrońca - Filip Novak. Tylko czego tu bronić...?

Gospodarze co i raz kierują długie piłki na Onuachu. Ten nie radzi sobie z polskimi obrońcami.

FC Midtjylland potrzebuje dwóch bramek do awansu. Arka w bardzo dobrej sytuacji. To się musi udać!

Strzał Hassana. Piłka na szczęście minęła bramkę.

GOL! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzela Dawid Sołdecki. Hansen bez szans. AWANS CORAZ BLIŻEJ!

ZMIANA! Borring opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Sorloth.

Żółta kartka dla Hassana.

ZMIANA! Na boisku w miejsce Kuna melduje się zdobywca decydującej bramki poprzedniego meczu - Rafał Siemaszko.

Doskonale dośrodkowuje Vinicius! Piłka zmierzała w światło bramki, jednak odbiła się od głowy Sołdeckiego i przeleciała nad poprzeczką.

Niesportowo faulowany Da Silva. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Marciniak mocno wrzuca z autu w pole karne. Piłkę wybijają obrońcy Midtjylland.

Kapitalne dośrodkowanie na dalszy słupek Gdynian! Socha minął się z piłką.

Da Silva atakowany przez Wilkheima. Rzut wolny dla Arkowców.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! 45 minut dzieli Arkę od awansu!

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI SPOTKANIA! Obie strony wyprowadzają ciekawe akcje, jednak sytuacji stuprocentowych mamy jak na lekarstwo. Jeśli wynik się utrzyma, to Arka zagra w kolejnym etapie rozgrywek!

W ostatniej minucie pierwszej połowy Krzysztof Sobieraj został ukarany żółtą kartką.

Marciniak podawał górą do Kuna. Obrońca Midtjylland odprowadził piłkę za linię końcową boiska. Grę wznowi bramkarz.

Grzegorz Piesio leży w polu karnym, lecz arbiter nie dopatrzył się przewinienia gospodarzy. Gdynianie nie protestują.

Druga żółta kartka dla Arki. Sędzia upomniał Marcusa Da Silvę za faul na Hassanie.

Rzut rożny dla Duńczyków. Dogrywał Poulsen, ale nikt nie zamknął dośrodkowania.

Sołdecki huknął z dystansu. Piłka przeleciała nad bramką.

Szansa FC Midtjylland. Dośrodkowanie gospodarzy, jednak Steinbors uprzedził Onuachu

Boring podążał pewnie w kierunku bramki Steinborsa, jednak po drodze zatrzymał go Tadeusz Socha.

Da Silva uderzył prosto w nogi obrońców Midtjylland.

Piesio faulowany przez Onubachu. Rzut wolny dla Arki.

Wzmaga się doping kibiców Arki. Do Danii przybyła naprawdę duża grupa.

Steinbors wybija piłkę od bramki... na aut.

Bardzo dobre prostopadłe podanie do Patryka Kuna. Obrońca zorientował się w ostatniej chwili i wybił piłkę

Marcjanik zatrzymał w obronie Dal Hendego.

Gorąco w polu karnym gospodarzy! Mocno z dystansu uderzył Marcjanik. Bramkarz odbił pod nogi Sołdeckiego, lecz ten nie trafił czysto w piłkę

W starciu ucierpiał bramkarz Midtjylland, Jesper Hansen. Jest opatrywany przez służby medyczne.

Dawid Sołdecki dośrodkowuje z autu. O piłkę walczył Da Silva faulując bramkarza.

Zamieszanie w polu karnym Arki. Obrońcy wybijają piłkę

Dośrodkowywał Patryk Kun. Piłka odbiła się od zawodnika gospodarzy wprost pod nogi Piesia, jednak jego strzał był niecelny.

Rzut rożny dla Gdynian.

Dośrodkowanie Marciniaka bez probemu przechwycił bramkarz Duńczyków.

Żółta kartka dla Tadeusza Sochy.

Dwa dośrodkowania żółto-niebieskich. Oba nieudane.

Dobra akcja Arki. Siemaszko strzela głową prosto w ręce bramkarza.

Sędzia Eitan Shemeulevitch rozpoczął spotkanie!

W takim zestawieniu zaprezentują się dziś Arkowcy.

W pierwszym meczu Arka wygrała z FC Midtjylland 3:2. O wyniku decydował doliczony czas gry. Jak będzie dziś?