MŚ w akrobacji szybowcowej: Węgrzy dominują w klasie unlimited

Inne
MŚ w akrobacji szybowcowej: Węgrzy dominują w klasie unlimited
fot. PAP

Węgrzy przewodzą stawce zawodników startujących w klasie unlimited po trzech konkurencjach mistrzostw świata w akrobacji szybowcowej w Toruniu. Indywidualnie najlepszy jest Ferenc Toth, a drugi Janos Szilagyi. Stanisław Makula plasuje się na dziesiątej pozycji.

"Dziś udało nam się rozegrać całą trzecią konkurencję. Pogoda była stabilna. Jest szansa, że w piątek przeprowadzimy także czwartą, która nazywa się nieznana. Na tym etapie są już zawodnicy w klasie advanced, których dwudziestka poleciała dzisiaj czwartą konkurencję, a jutro dokończy ją kilkunastu zawodników" - powiedział dyrektor zawodów Janusz Rosołek.

 

Węgrzy prowadzą także w klasyfikacji drużynowej klasy unlimited, do której wliczane są wyniki trzech zawodników. Na drugiej pozycji są Niemcy, a na trzeciej Austriacy.

 

Po trzech konkurencjach w klasie advanced najlepsi są Polacy. Indywidualnie prowadzi Szwed Gustav Salminen. Michał Klimaszewski jest trzeci, Agata Nykaza szósta.

 

Mistrzostwa świata zakończą się 5 sierpnia. W klasie unlimited odbywają się one po raz dwudziesty, a w advanced po raz ósmy.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze