Final Six World Grand Prix: Znamy pary półfinałowe

Siatkówka
Final Six World Grand Prix: Znamy pary półfinałowe
fot. Polsat Sport

W chińskim Nankin trwa turniej Final Six World Grand Prix siatkarek. Już w sobotę półfinały prestiżowych rozgrywek. Do najlepszej czwórki awansowała Serbia, Brazylia, Chiny i Włochy.

Po trzech dniach gier grupowych siatkarek w Final Six World Grand Prix, wyłonione zostały cztery najlepsze teamy, które zmierzą się w sobotnich półfinałach. Z grupy J1 awans wywalczyły Brazylijki i Chinki, natomiast z grupy K1 Włoszki i Serbki. Poza turniejem pozostały Stany Zjednoczone i Holandia.

 

W pierwszym półfinale reprezentacja Brazylii podejmie Serbię, w drugim Italia zagra z gospodarzem rozgrywek - Chinami.

 

W turnieju finałowym podopieczne Ze Roberto - Brazylijki przegrały 0:3 z Chinkami. Drugi mecz w grupie J1 wygrały z Holandią dopiero po pięciu setach i musiały czekać na wynik piątkowego spotkania Chiny - Holandia. Mecz zakończył się 3:2 na korzyść Chinek, dzięki czemu gospodynie i Brazylijki awansowały do kolejnej rundy. Siatkarki Ze Roberto w zeszłym roku triumfowały w turnieju, na pewno w tej edycji postawią w półfinale trudne warunki. Zajmują obecnie czwarte miejsce w rankingu Światowej Federacji Siatkówki FIVB, z ilością 230 punktów.

 

Rywalki Brazylijek - Serbki w Final Six pokonały Stany Zjednoczone 3:2 oraz Włoszki 3:1. Podopieczne Zorana Terzica w zeszłorocznej edycji zajęły ósme miejsce, w tym sezonie mierzą wyżej. Aktualnie zajmują trzecie miejsce w rankingu FIVB z 262 punktami.

 

Transmisja meczu półfinałowego Final Six World Grand Prix Brazylia - Serbia w sobotę w Polsacie Sport. Początek transmisji o 08.50.

 

Drugie spotkanie półfinałowe rozegrają pomiędzy sobą Włoszki i Chinki.

 

Podopieczne Davide Mazzantiego podczas Final Six pokonały Amerykanki 3:1. W drugim meczu grupy K1 musiały jednak uznać wyższość Serbek, który wygrały z nimi 3:1. Siatkarki Italii w zeszłym roku zajęły siódme miejsce w rozgrywkach. Obecnie figurują na ósmym miejscu rankingu FIVB.

 

Chinki, jako jedyny zespół najlepszej czwórki, wygrały  dwa spotkania  w Final Six, najpierw z Brazylią 3:0, a w kolejnym meczu 3:2 z Holandią. Podopieczne trenera An Jiajie w zeszłym sezonie zajęły piąte miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju. Są aktualnie liderkami rankingu FIVB.

 

Transmisja meczu półfinałowego Final Six World Grand Prix Włochy – Chiny  w sobotę w Polsacie Sport Extra. Początek transmisji o 13.50.

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze