Khalidov otrzymał ofertę od UFC!

Sporty walki
Khalidov otrzymał ofertę od UFC!
fot. KSW

Przyszłość Mameda Khalidova (34-4-2, 13 KO, 17 SUB) nie jest jeszcze do końca jasna. Czeczen z polskim paszportem na razie odpoczywa, ale być może już niedługo znowu zobaczymy walkę z jego udziałem. 37-latek negocjuje z największą organizacją MMA na świecie.

Informację o rozmowach Khalidova z UFC podał dziennikarz portalu sport-express.ru Adam Zubayraev. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, to amerykańska organizacja będzie już trzecią zabiegającą o względy Czeczena.

"Mamed negocjuje z UFC. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, to Khalidov zadebiutuje 21 października w Polsce" - czytamy na Twitterze.


To nie pierwszy raz kiedy największa organizacja mieszanych sztu walk proponuje walkę 37-latkowi. W 2012 roku Khalidov odrzcił ich ofertę.

Ostatnio mistrz kategorii średniej KSW walczył w maju podczas gali KSW 39: Colosseum. Wygrał z Borysem Mańkowskim. Obecnie jest wolnym zawodnikiem, ale blisko mu do organizacji ACB, w której debiutował w marcu. W aktualnej sytuacji może negocjować z każdą federacją.

Gala UFC w Gdańsku odbędzie się 21 października. Najprawdopodobniej zobaczymy na niej m.in. nowego zawodnika organizacji Oskara Piechotę, spodziewane są również występy Jana Błachowicza, Adama Wieczorka czy Marcina Helda.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze