MŚ Londyn 2017: Cichocka i Ennaoui w półfinale biegu na 1500 m

Inne
MŚ Londyn 2017: Cichocka i Ennaoui w półfinale biegu na 1500 m
fot. PAP

Angelika Cichocka (SKLA Sopot) i Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) pobiegną na dystansie 1500 m w sobotnim półfinale 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata, które w piątek rozpoczęły się w Londynie.

Do eliminacji, w trzech seriach, przystąpiły w sumie 44 zawodniczki. Z każdej sześć najlepszych awansowało do półfinału. Obie Polki pobiegły spokojnie i bez problemów zapewniły sobie udział w sobotnim biegu - Cichocka czwartym miejscem i wynikiem 4.03,27, a po niej Ennaoui trzecią lokatą i czasem 4.03,35.

 

W pierwszym dniu imprezy do rywalizacji na Stadionie Olimpijskim przystąpiło pięcioro polskich lekkoatletów. Wcześniej do finału konkursu dyskoboli zakwalifikował się obrońca tytułu Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) rezultatem 65,13. O godz. 21.45 w grupie B rzucać będzie tegoroczny mistrz Polski Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki), a w skoku w dal o finał walczy Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie k. Siedlec).

 

W piątek rozdysponowany zostanie tylko jeden komplet medali wśród biegaczy na dystansie 10 000 m. Początek rywalizacji o godz. 22.20.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze