MŚ Londyn 2017: Małachowski i Urbanek w finale konkursu dyskoboli

Inne
MŚ Londyn 2017: Małachowski i Urbanek w finale konkursu dyskoboli
fot. Cyfrasport

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) i Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) wystąpią w sobotnim finale konkursu dyskoboli 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata, które w piątek rozpoczęły się w Londynie.

Z biało-czerwonej ekipy jako pierwszy do rywalizacji przystąpił jej kapitan Małachowski. Obrońca tytułu już w pierwszej próbie uzyskał wynik 65,13 m (czwarty w całej stawce), lepszy o 63 cm od minimum kwalifikacyjnego. Dwie godziny później z grupy B dołączył do wicemistrza Polski - złoty medalista Urbanek, który rzucił dyskiem na odległość 63,67, plasującą go generalnie na ósmej pozycji.

 

W pierwszym dniu imprezy wystąpiło na wypełnionym Stadionie Olimpijskim (55 tys. osób) pięcioro polskich lekkoatletów. Oprócz wspomnianych dyskoboli, awans do sobotniego półfinału biegu na 1500 m uzyskały Angelika Cichocka (SKLA Sopot) i Sofia Ennaoui (MKL Szczecin), natomiast Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie k. Siedlec) skoczył w dal tylko 7,64, plasując się na 26. pozycji w gronie 32 zawodników i odpadł z rywalizacji.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze