PSG zaprezentowało Neymara!

Piłka nożna
PSG zaprezentowało Neymara!
fot. PAP/EPA

W piątkowe popołudnie cały Paryż ogarnął niesłychany szał. Oto z Barcelony przyleciał Neymar, najdroższy piłkarz w historii, który trafił do PSG za 222 miliony euro. Brazylijczyk podpisał kontrakt, wziął udział w konferencji prasowej, po czym został oficjalnie zaprezentowany.

Szał związany z 25-latkiem zaczął się jednak już w czwartek wieczorem, kiedy transfer został oficjalnie potwierdzony. Półki sklepowe ugięły się pod ciężarem granatowych i żółtych koszulek z numerem 10 i nadrukowanym napisem: "Neymar".

Brazylijczyk przyleciał do Paryża prywatnym odrzutowcem w piątek około godziny 12:00. Od razu z lotniska udał się na badania medyczne, a potem przebrał się w garnitur i ruszył na konferencję prasową.

 


Spotkanie z dziennikarzami zaczęło się o godz. 13:30 i padło na nim ze strony 25-latka parę ważnych zdań:

"To była najtrudniejsza decyzja w moim życiu. Kochałem Barcelonę, spędziłem tam fantastyczne chwile, mam tam wielu przyjaciół, ale podjąłem właściwą decyzję (...) Chodzi mi o ambicję. Chcę mierzyć jeszcze wyżej i sięgać po odległe cele. Serce powiedziało mi, aby podążać za ambicjami, dlatego tu jestem. To, że w Katalonii nie byłem gwiazdą numer jeden, nie wpłynęło na moją decyzję. Przyświecała mi głównie chęć pokonywania kolejnych barier i przeszkód. Chcę osiągnąć z PSG jeszcze więcej niż z Barceloną (...) Jestem głodny gry, chcę się pokazać i jeżeli tylko szkoleniowiec uzna, że chce na mnie postawić już w sobotnim meczu z Amiens, ja będę na jego zawołanie.".

Neymar podkreślił ponadto, że nie przyszedł do PSG ze względu na pieniądze, a gdy zapytano go o kwotę wykupu Barcelony, uśmiechnął się i spojrzał w stronę prezesa Nassera Al-Khelaifiego. - Neymar to idol wszystkich. Dla mnie jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Nasi kibice chcieli go od wielu sezonów, więc spełniliśmy ich marzenie - wyjaśnił włodarz paryskiego klubu klubu.

 


Później odbyła się prezentacja. Zaczęło się od krótkiej żonglerki, a potem Neymar wraz ze świtą ruszyli w miasto.

Brazylijski gwiazdor podpisał z PSG pięcioletni kontrakt, na mocy którego w ciągu roku zarobi 30 milionów euro (wraz z bonusami suma ta wzrośnie do 50 mln). Już za samą parafkę pod umową Neymar zainkasował 60 mln euro, a jego ojciec 40 mln. Według prezesa PSG, po transferze Brazylijczyka wartość jego drużyny wzrosła z miliarda euro do 1,5 mld. Większość ekspertów twierdzi jednak, że 25-latek nigdy nie spłaci swojego 222-milionowego transferu...

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze