Warda nowym środkowym ONICO Warszawy

Siatkówka
Warda nowym środkowym ONICO Warszawy
fot. onicowarszawa.pl

Sebastian Warda podpisał kontrakt z władzami stołecznego klubu na sezon 2017/2018 PlusLigi. ONICO Warszawa zakończyło tym samym poszukiwania środkowych do swojego składu.

– Dołączam do drużyny, która ma przed sobą ciekawie zapowiadający się sezon. Liczę, że będziemy osiągać dobre wyniki, a ja rozwinę swoje umiejętności – powiedział w rozmowie z onicowarszawa.pl Sebastian Warda.

 

– Miałem inne propozycje, ale ta z Warszawy była najlepsza. Cieszę się, że będę zawodnikiem ONICO – zadeklarował siatkarz.

 

Warda o miejsce w podstawowej "szóstce" będzie rywalizował z Andrzejem Wroną, Jakubem Kowalczykiem i Janem Nowakowskim.

 

– Wiem, z kim przyjdzie mi walczyć o miejsce w wyjściowym składzie, ale nie chcę skupiać się na nazwiskach, które znajdą się w szóstce. Najważniejsze jest dobro zespołu – dodał na koniec.

 

28-letni siatkarz swoją sportową karierę rozpoczął w Chemiku Olsztyn. Stamtąd przeniósł się do Piły, gdzie bronił barw Jokera. Następne dwa lata spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała. W sezonie 2011/2012 razem z Zaksą Kędzierzyn-Koźle sięgnął po brąz mistrzostw Polski. W kolejnych latach można go było zobaczyć na plusligowych parkietach w: Effectorze Kielce, MKS-ie Banimex Będzin, a także Aluron Virtu Warta Zawiercie. Z tym ostatnim awansował do PlusLigi.

 

ONICO Warszawa rozpocznie przygotowania do sezonu 7 sierpnia.

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze