Władze WBA wyznaczyły obowiązkowego pretendenta dla Joshuy!

Sporty walki
Władze WBA wyznaczyły obowiązkowego pretendenta dla Joshuy!
fot. PAP

Po ogłoszeniu przez Władimira Kliczko (64-5, 53 KO) zakończenia kariery organizacja WBA wyznaczyła obowiązkowego pretendenta do walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Anthony Joshua (19-0, 19 KO) i jego obóz mają trzydzieści dni na dojście do porozumienia z przedstawicielami... Luisa Ortiza (27-0, 23 KO).

Zaskakująca informacja Władmira Kliczko o przejściu na sportową emerytyurę poruszyła cały sportowy świat i wywołała spore zamieszanie w szeregach kategorii ciężkiej. Anthony Joshua miał zmierzyć się z Ukraińcem w rewanżowej walce, ale sytuacja diametralnie się zmieniła.

Przedstawiciele Brytyjczyka błyskawicznie poinformowali o planowanym starciu z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO), do którego miałoby dojść 28 października lub 11 listopada. Wyznaczenie Luisa Ortiza przez władze orgnaizacji WBA na obowiązkowego pretendenta mogą jednak jeszcze zmienić zakładany scenariusz.

- Zgodnie z dokumentacją przedstawioną 11 stycznia 2017 roku zwycięzca pojedynku Joshua-Kliczko, który odbył się 29 kwietnia, musi zmierzyć się z Luisem Ortizem w ciągu 120 dni. Minęło 95 dni i z tego powodu negocjacje pomiędzy obozami brytyjskim i kubańskim powinny się rozpocząć. Obie strony zostały poinformowane, że od 3 sierpnia mają dokładnie 30 dni na osiągnięcia porozumienia w tej sprawie. W innym wypadku zostanie ogłoszony przetarg na tę walkę - informują władze WBA.

Według wcześniejszych doniesień Luis Ortiz szykowany był do starcia z Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO) mistrzem świata WBC. Kolejne tygodnie powinny nieco uspokoić aktualną, niejasną sytuację w kategorii ciężkiej.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie