Wiemy, ile zarobią gracze w Overwatch League

E-sport
Wiemy, ile zarobią gracze w Overwatch League
fot. Overwatch League

Co najmniej $50,000 rocznie zarobią gracze występujący w Overwatch League. Ich pensje wzrosną wraz z odnoszonymi sukcesami, a wsparcie ze strony klubów będzie obejmowało również inne dodatki.

W połowie lipca Blizzard Entertainment ogłosił właścicieli drużyn, które wezmą udział w hucznie zapowiadanej Overwatch League. Wśród nich znaleźli się liderzy rynku sportowego i esportowego odpowiadający już za marki pokroju New England Patriots, New York Mets, Immortals czy Misfits Gaming. Podczas okienka transferowego, które potrwa do 30 października, organizacje mają prawo ubiegać się o każdego gracza z ponad trzydziestomilionowej społeczności gry.

 

Sam Blizzard, aby zachęcić zawodników do udziału w prestiżowych rozgrywkach, sformalizował zasady wynagradzania członków zespołów. Według nich gracza zakontraktować można na minimum rok z perspektywą przedłużenia współpracy o kolejny. Roczna pensja reprezentanta wyniesie co najmniej $50,000 (15,000 złotych miesięcznie!). Kwota ta będzie powiększać się w zależności od osiągnięć formacji. Właściciele klubów są bowiem zobowiązani do rozdysponowania połowy zdobytych bonusów między graczy. Wspomniane dodatki wynoszą aż 3,5 miliona dolarów. Co więcej, triumfator OWL zgarnie kolejny milion. To jednak nie koniec. Pracodawcy muszą zapewnić esportowcom dostęp do służby zdrowia, a także sporządzić im odpowiednie plany oszczędnościowe.

 

W skład drużyn wchodzić będzie od sześciu do dwunastu zawodników. Pod znakiem zapytania stoi natomiast finalna liczba ekip. Do tej pory jest ich siedem, aczkolwiek Blizzard nadal prowadzi rozmowy z podmiotami zainteresowanymi wykupieniem praw do udziału w rozgrywkach.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie