Bokserskie P4P: Ward, a za nim "pięściarz i artysta"

Sporty walki
Bokserskie P4P: Ward, a za nim "pięściarz i artysta"
fot. PAP/EPA

Brian Campbell, były dziennikarz ESPN specjalizujący się w sportach walki pracuje obecnie dla CBS Sports, publikując swoją własną listę najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe (P4P).

W najnowszym rankingu pozycja numer 1 pozostaje taka sama, ale są zmiany w pierwszej dziesiątce, a z listy wypadł Manny Pacquaio...

 

  1. Andre Ward (32-0, 16 KO). Zastopowanie Siergieja Kowaliowa w ich czerwcowym rewanżu podkreśliło umiejętności obecnie najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe. 33-letni Ward wspomina o przejściu do wyższej kategorii wagowej, ale jego potencjalna walka z championem WBC Adonisem Stevensonem ciągle pozostaje realna.
  2. Wasyl Łomaczenko (8-1, 6 KO). To, czego dokonał Łomaczenko – tytuł mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych w zaledwie kilku profesjonalnych walkach – ciągle pozostaje doceniane tylko przez koneserów tego sportu. Walka na ESPN (sobota, z Miguelem Marriagą) na pewno pomoże Loma w pozyskaniu dodatkowej popularności. Dwukrotny złoty medalista olimpijski jest tak utalentowany, że pozostaje w równej mierze pięściarzem... jak artystą.
  3. Giennadij Gołowkin (37-0, 33 KO). Giennadij wreszcie będzie miał walkę, jakiej zawsze chciał – z meksykańską gwiazdą, Canelo Alvarezem. Postrach ringów wyglądał „tylko” na człowieka z pojedynku z Danielem Jacobsem, ale pokonanie Alvareza zrobi z niego supergwiazdę.
  4. Terence Crawford (31-0, 22 KO). 19 sierpnia „Bud” Crawford , w pojedynku przeciwko Juliusowi Indongo będzie chciał zjednoczyć wszystkie tytuły - to dopiero czwarta walka w historii, w której cztery najważniejsze pasy będą do wygrania w jednym pojedynku.
  5. Mikey Garcia (37-0, 30 KO). Wygrana z Adrienem Bronerem była potwierdzeniem jego wielkiej klasy. 29-letni Garcia to obecnie jeden z najlepszych technicznie pięściarzy świata, z realnymi planami wielkich walk w kilku kategoriach wagowych.
  6. Errol Spence Jr. (22-0, 19 KO). Nadeszła era Errola Spence w wadze półśredniej. Jadąc do Anglii i wygrywając przez TKO z Kell’em Brookiem, „The Truth” (Prawda) pokazał, że jest pięściarzem o niegraniczonych możliwościach - wyrachowanym, a przy tym dynamicznym.
  7. Roman Gonzalez (46-1, 38 KO). To była trudna decyzja obniżenia rankingu „Chocolatito” po jednej – kontrowersyjnej – przegranej. Po przejściu do wyższej kategorii wagowej wyzwań nie będzie brakowało, a już 9 września jest okazja zrewanżowania się jedynemu pogromcy – Srisaket Sor Rungvisai.
  8. Keith Thurman (28-0, 22 KO). „One Time”, po kontuzji łokcia i operacji, pozostanie poza ringiem do końca 2017 roku. Jest wielu chętnych na walkę z Thurmanem – najlepsza to z Errolem Spence.
  9. Canelo Alvarez (49-1, 34 KO). Nareszcie w pełni pięściarz wagi średniej, Canelo pokazał, że jest puncherem... i technikiem, w pojedynku z niemrawym Julio Cesarem Chavezem Jr. Prawdziwy test już 16 września, w najważniejszej walce 2017 roku – przeciwko GGG.
  10. Siergiej Kowaliow (30-2, 26 KO) „Krusher” stracił trzy mistrzowskie pasy i wysokie miejsce w rankingu P4P dwoma porażkami z Wardem. Pod koniec roku zamierza na ringu odświeżyć swoją aurę brutalnego mistrza nokautu.
Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze