Konflikt w Sandecji wygaszony, beniaminek gotowy na mecz z liderem

Piłka nożna
Konflikt w Sandecji wygaszony, beniaminek gotowy na mecz z liderem
fot. PAP

Ostatnie dni nie były spokojne w ekipie beniaminka ekstraklasy – Sandecji Nowy Sącz. Konflikt pomiędzy dyrektorem sportowym Arkadiuszem Aleksandrem i trenerem Radosławem Mroczkowskim, związany z próbą pozyskania amerykańskiego piłkarza Freddy’ego Adu, został jednak wygaszony.

W niedzielę Sandecję czeka wyjazdowy mecz z Jagiellonią w Białymstoku. W Nowym Sączu liczą, że z wyprawy na Podlasie drużyna nie wróci z pustymi rękami, a przede wszystkim strzeli pierwszego gola w ekstraklasie.

 

W dotychczasowych meczach Sandecja bezbramkowo remisowała z Lechem w Poznaniu i z Arką Gdynia w Niecieczy (tam rozgrywa swoje mecze w roli gospodarza), a w ostatniej kolejce przegrała 0:2 z Legią w Warszawie.

 

Przygotowania do meczu z Jagiellonią nie przebiegały w dobrej atmosferze.

 

W poniedziałek do Nowego Sącza na testy przyleciał Freddy Adu. 28-letni amerykański napastnik przed laty uchodził za wielki talent, określano go nawet mianem "Nowy Pele". Jego kariera nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami. Adu był zawodnikiem coraz słabszych klubów, a przez ostatnie pół roku nie grał w żadnym zespole.

 

Za przyjazdem Adu do Nowego Sącza stał dyrektor sportowy Sandecji Arkadiusz Aleksander, który jednak nie poinformował o swoich planach trenera Mroczkowskiego. Ten z góry zapowiedział, że jest przeciwnikiem tego transferu i zagroził nawet dymisją.

 

Adu w Nowym Sączu przeszedł tylko badania medyczne, po których klub wydał oświadczenie, że rezygnuje z części sportowej testów i zamiarów pozyskania tego piłkarza.

 

- Ta sprawa została definitywnie zamknięta, nie chcę już jej komentować – powiedział trener Mroczkowski, który myśli tylko o najbliższym meczu z Jagiellonią.

 

- W Białymstoku chcemy po prostu zagrać dobre spotkania. Nie mamy na początek łatwego terminarza, bo trzy z czterech pierwszych spotkań przyszło nam grać na wyjeździe, a rywalami były zespoły, które w poprzednim sezonie zapewniły sobie prawo gry w europejskich pucharach. Poza tym Jagiellonia to lider i wygrała wszystkie trzy mecze. Nie zamierzam jednak narzekać. My, jako beniaminek cały czas uczymy się jak grać w ekstraklasie – zapowiada.

 

W meczu z Jagiellonią trener Mroczkowski będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników oprócz Grzegorza Barana, który w spotkaniu z Legią dostał czerwoną kartkę i musi pauzować przez dwie kolejki.

 

Sandecja, która z dorobkiem dwóch punktów zajmuje czternaste miejsce w tabeli, wciąż poszukuje wzmocnień.

 

Oprócz Adu, w zeszłym tygodniu na testach przebywał w Nowym Sączu Hugo Videmont z Wisły Kraków. Ostatecznie jednak nie zdecydowano się na pozyskanie tego francuskiego skrzydłowego.

 

Za to nowy kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2019 roku, podpisał z Sandecją napastnik Filip Piszczek.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze