ME w kolarstwie: Eugenia Bujak 16. w wyścigu elity

Eugenia Bujak zajęła 16. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego elity, podczas kolarskich mistrzostw Europy w duńskim Herning. Triumfowała mistrzyni olimpijska z Londynu Holenderka Marianne Vos, która na finiszu wyprzedziła Włoszkę Giorgię Bronzini.

Dwie sekundy po nich do mety dotarła Rosjanka Olga Zabielinska.

Bujak przyjechała w zasadniczej grupie i jej strata wyniosła 15 s. W peletonie były także Katarzyna Wilkos (28. miejsce), Małgorzata Jasińska (30.), Karolina Karasiewicz (37.), Ewelina Szybiak (43.) i Monika Brzeźna (55.).

Anna Plichta zajęła 78. miejsce - 24 s straty, a Katarzyna Pawłowska 87. - 6.22. Ta druga może mówić o sporym pechu. Pawłowska była uczestniczką ucieczki, w której znajdowały się również późniejsze medalistki, ale upadła na niespełna pięć kilometrów przed metą.

W sobotę odbył się również wyścig młodzieżowców (do lat 23). Triumfował Duńczyk Casper Pedersen, a najlepszym z Polaków był Alan Banaszek, który ze stratą trzech sekund zajął 19. miejsce.

W czwartek w jeździe indywidualnej na czas elity srebrny medal wywalczył Maciej Bodnar.