Wiśniewski w wyjściowym składzie reprezentacji na Eurovolley 2017?

Siatkówka

Po zakończonym mistrzostwem i Pucharem Polski sezonie trener Ferdnando De Giorgi pozwolił odpocząć Łukaszowi Wiśniewskiemu i nie powołał go do kadry na Ligę Światową. Teraz środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wrócił do reprezentacji. Czy na mistrzostwach Europy zagra w wyjściowym składzie?

Mistrzostwa Europy siatkarzy – Eurovolley 2017 odbędą się w Polsce od 24 sierpnia do 3 września. Czy Wiśniewski znajdzie się w wyjściwoym składzie reprezentacji gospodarzy? Na ten temat dyskutowali goście magazynu "Polska 2017".

 

– To ważna informacja, że Łukasz Wiśniewski dostał dużo czasu gry, i że w sparingach ze Słowenią występował w pierwszej szóstce, a inni musieli ustąpić mu miejsca. Myślę, że to nie jest przypadek, to musi o czymś świadczyć. Pamiętamy, że jest to zawodnik De Giorgiego z klubu, trener wie o Łukaszu bardzo wiele. Ten zawodnik ma swoje ogromne zalety, am również kilka mankamentów. Mankamentami są jego wzrost (198 cm) i zasięg. Natomiast szybkość, dynamika, ułożenie ręki, zagrywka, czytanie gry to są wszystko jego atuty. Widocznie teraz trenerowi do tych naszych dwóch wież: Mateusza Bieńka i Bartłomieja Lemańskiego człowiek z taką ręką może bardzo pasować – stwierdził ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga.

 

Przypomnijmy, że kandydatami do gry na pozycji środkowego na Eurovolley 2017 rywalizują Mateusz Bieniek (23, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (20, Indykpol AZS Olsztyn), Bartłomiej Lemański (21, Asseco Resovia) oraz Łukasz Wiśniewski (28, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle). Po rezygnacji Karola Kłosa trener De Giorgi powołał Andrzeja Wronę, jednak zawodnik Onico Warszawa nie trenuje z kadrą, ma być kołem ratunkowym w przypadku urazu któregoś z czwórki pozostałych zawodników.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze