Znakomity Wszołek poprowadził QPR do zwycięstwa z Reading

Paweł Wszołek i jego Queens Park Rangers doskonale weszli w nowy sezon na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Klub z Londynu pokonał na własnym boisku Reading 2:0. Polak zanotował asystę oraz wywalczył rzut karny.

Wszołek pozazdrościł początku sezonu Kamilowi Grosickiemu, który zanotował asystę w meczu z Aston Villą. Były piłkarza Polonii Warszawa rozpoczął sezon 2017/2018 w pierwszym składzie drużyny z Loftus Road i od razu przyczynił się do inaugurującego zwycięstwa z Reading.

Polak od początku był pod grą i napędzał akcje ofensywne swojej drużyny. W 22. minucie znakomicie w polu karnym dostrzegł Conora Washingtona i bez namysłu dośrodkował piłkę. Północnoirlandzkiemu napastnikowi pozostało tylko umieścić futbolówkę w bramce.

W drugiej połowie polski skrzydłowy przeprowadził indywidualną akcję po której sędzia podyktował rzut karny dla "QPR". Wszołek wbiegł między dwóch rywali, a następnie został brutalnie sfaulowany. Obrońca Reading został za to przewinienie wyrzucony z boiska, natomiast "jedenastkę" na gola zamienił Washington.

Queens Park Rangers pokonało Reading 2:0, a reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. Inny z Polaków - Ariel Borysiuk cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.