Brazylijka Dos Santos w Koronie Handball

Piłka ręczna
Brazylijka Dos Santos w Koronie Handball
fot. PAP

Priscila Eduardo Dos Santos została zawodniczką występującej w ekstraklasie piłkarek ręcznych Korony Handball. Jak poinformował klub, 24-letnia prawa rozgrywająca podpisała dwuletni kontrakt.

Brazylijska szczypiornistka przez ostatni tydzień przebywała na testach w stolicy regionu świętokrzyskiego. Dos Santos zagrała też w towarzyskich meczach Korony Handball z Ruchem Chorzów i Piotrcovią. Zaprezentowała się na tyle dobrze, że działacze zdecydowali się podpisać z nią dwuletniego kontraktu.

 

"prezentuje się dość dobrze, choć widać, że fizycznie jeszcze ustępuje przeciwniczkom i koleżankom z drużyny. Czeka ją dużo pracy, szczególnie na siłowni. Ale wierzę, że będzie silnym punktem naszej drużyny" – powiedział trener Korony Handball Tomasz Popowicz.

Po tym transferze kadra zespołu została praktycznie zamknięta.

 

Wcześniej umowy z beniaminkiem ekstraklasy podpisały obrotowa Dagmara Radzikowska i rozgrywająca Katarzyna Homonicka, które ostatnio występowały w pierwszoligowej Jutrzence Płock, oraz ukraińska skrzydłowa Ołesia Parandi z Galiczanki Lwów. Do Kielc wróciła także Marzena Paszowska, która w latach 2011-13 broniła barw miejscowego KSS. Po rozpadzie klubu doświadczona lewoskrzydłowa przez cztery lata występowała w norweskich drużynach Voss HK oraz Forde IL.

 

"Mamy już zawodniczki na każdej pozycji. Jedyna niewiadoma to obsada bramki. Treningów nie podjęła jeszcze Małgorzata Hibner. Jeśli okaże się, że nie będzie mogła grać, to będziemy szukać jeszcze jednej bramkarki" – dodał Popowicz.

 

Od wtorku kieleckie piłkarki ręczne przez trzy dni przebywać będą w Elblągu, gdzie rozegrają towarzyskie mecze z miejscowym Startem i UKS PCM Kościerzyna. Nowy sezon ekstraklasy Korona Handball zainauguruje 9 września, meczem we własnej hali z MKS Segros Lublin.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze