MŚ w boksie: Niemieckie sparingi Polskiego i Kiwiora

Sporty walki
MŚ w boksie: Niemieckie sparingi Polskiego i Kiwiora
fot. PAP

Przygotowujący się do mistrzostw świata bokserzy Mateusz Polski (kat. 64 kg) i Damian Kiwior (69 kg) przebywają na zgrupowaniu w niemieckim Hennef. Najważniejszy turniej sezon poolimpijskiego rozpocznie się za dwa tygodnie w Hamburgu.

Polacy mają za sobą sparingi z miejscowymi zawodnikami, m.in. aktualnym mistrzem Europy Abassem Baraou (69 kg) i brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Artemem Harutyunyanem (64 kg) oraz Kastriotem Sopą (64 kg), który - podobnie jak Polski i Kiwior - swego czasu walczył w lidze WSB w Rafako Hussars Poland.

 

Podczas czerwcowych ME w ukraińskim Charkowie Polski (Róża Karlino) zdobył brązowy medal, zaś Kiwior (Tiger Tarnów) dotarł do ćwierćfinału. Tylko ci dwaj polscy pięściarze zapewnili sobie prawo startu w MŚ; ze Starego Kontynentu wystartują zawodnicy z miejsc 1-8 w ME.

 

Niedawno obaj podopieczni trenera Karola Chabrosa startowali w turnieju w Usti nad Łabą. Polski zwyciężył w Czechach, zaś Kiwior odpadł w półfinale.

 

Losowanie MŚ, z udziałem 280 zawodników w 10 kategoriach wagowych, odbędzie się 24 sierpnia, a następnego dnia odbędą się pierwsze walki eliminacyjne. Ćwierćfinały są zaplanowane na 29 sierpnia, półfinały na 31 sierpnia i 1 września, a finały na 2 września.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze