Ronaldinho wznowi karierę?

Piłka nożna
Ronaldinho wznowi karierę?
fot. PAP

Mimo 37 lat na karku i dwóch poza futbolem, Ronaldinho wciąż ciągnie na murawę. Triumfator Złotej Piłki dał w jednym z wywiadów sygnał kibicom, że czeka na oferty, chociaż ostatnio nie trenował.

Po raz ostatni Ronaldinho na boisku pojawił się w barwach Fluminense w 2015 roku. Jego zespół 26 września wygrał z Goias EC 2:0, a dla legendarnego Brazylijczyka był to ostatni akord oficjalnej piłkarskiej kariery. Od tamtej pory były gracz PSG i FC Barcelona czarował jedynie w meczach charytatywnych i pokazowych, jednak okazuje się, że może wrócić do gry.

Dziennikarz "The Independent" zapytał zawodnika, czy już oficjalnie zakończył karierę, a ten odpowiedział jasno:
Jeśli jakiś klub zechce mnie bez treningów, wciąż mogę grać w piłkę.
Nawet jeśli 37-latek nie znajduje się już na wysokim poziomie fizycznym, wciąż byłby łakomym kąskiem pod kątem marketingowym. Dwa lata bez gry to dużo, jednak techniki się nie zapomina. Co na to kluby z Chin i USA?

 

W 97 meczach reprezentacji Brazylii Ronaldinho strzelił 33 gole. W całej karierze słynął nie tylko z pięknych zagrań, ale także rozrywkowego trybu życia, stąd końcówkę kariery rozmienił na drobne, po trzydziestce występując już wyłącznie w rodzimej lidze brazylijskiej.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze