UFC: Kowalkiewicz wystąpi w Gdańsku!

Sporty walki
UFC: Kowalkiewicz wystąpi w Gdańsku!
fot. Youtube

Jak nieoficjalnie udało się dowiedzieć naszej redakcji, Karolina Kowalkiewicz (10-2, 1 KO, 2 SUB) może być kolejną bohaterką gali UFC w Gdańsku. Reprezentantka łódzkiego Shark Top Team ma wystąpić w jednej z dwóch głównych walk wieczoru. Wydarzenie odbędzie się 21 października.

Kowalkiewicz dla organizacji UFC stoczyła do tej pory pięć pojedynków. Po trzech wygranych w walce o pas kategorii słomkowej zmierzyła się z Joanną Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB) na gali UFC 205. Po pięciu rundach Kowalkiewicz przegrała na kartach puntkowych u wszystkich sędziów, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

W kolejnym występie 31-latka doznała drugiej porażki w konfrontacji z Claudią Gadelhą (15-2, 2 KO, 7 SUB). Brazylijka zmusiła do poddania łodziankę już na początku czwartej minuty pierwszej rundy rywalizacji.

W Polsce Kowalkiewicz wystąpi po raz pierwszy od gali KSW 30, kiedy w lutym 2015 roku po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonała Kalindrę Farię.

21 października na gali UFC w Gdańsku wystąpią również m.in. Jan Błachowicz (19-7, 5 KO, 7 SUB), Oskar Piechota (9-0-1, 4 KO, 5 SUB) czy Adam Wieczorek (8-1, 3 KO, 5 SUB).

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze