Poważna kontuzja Czerwińskiego. Nie zagra przez trzy miesiące

Piłka nożna
Poważna kontuzja Czerwińskiego. Nie zagra przez trzy miesiące
fot. Cyfrasport

Obrońca Legii Warszawa, Jakub Czerwiński, w meczu 1/16 finału Pucharu Polski nabawił się kontuzji. Zawodnik uszkodził więzadło piszczelowo-strzałkowe i na boisko wróci najwcześniej za 3 miesiące.

Można mówić o dużym pechu Czerwińskiego. Kilka tygodni temu udało mu się wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie mistrza Polski, jednak nie zagrzał go na długo.

W 30. minucie wtorkowego meczu 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko drugoligowej Wiśle Puławy doznał kontuzji. Pierwsze diagnozy nie zwiastowały kłopotów. Lekarze podejrzewali u stopera skręcenie stawu skokowego. Po badaniach okazało się jednak, że uraz jest bardzo poważny. To uszkodzenie więzadła piszczelowo-strzałkowego.

Zawodnik stołecznej drużyny będzie musiał przejść operację. Jak poinformował trener Jacek Magiera podczas konferencji prasowej przed piątkowym meczem z Piastem Gliwice, Czerwiński będzie gotowy do gry dopiero za około 3 miesiące.

Sytuacja nie jest komfortowa dla Legii Warszawa. Gracz był mocnym ogniwem formacji defensywnej mistrza Polski, a jego absencja może być bardzo kosztowna.

 

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze