Kovacevic odchodzi z Lechii Gdańsk

Piłka nożna
Kovacevic odchodzi z Lechii Gdańsk
fot. Cyfrasport

Aleksandar Kovacevic odchodzi z występującej w ekstraklasie Lechii. 25-letni defensywny pomocnik przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do norweskiego FK Haugesund. Miejsce serbskiego piłkarza w gdańskim klubie ponownie może zająć Bułgar Simeon Sławczew.

Kovacevic pojawił się w Lechii na początku sezonu 2015/16, w którym rozegrał w biało-zielonych barwach 25 ligowych spotkań i zdobył dwie bramki. Z kolei pierwszą rundę minionych rozgrywek spędził w Gdańsku (pięć meczów i gol), natomiast wiosnę na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław (16 występów i bramka).W obecnym sezonie Serb wystąpił w dwóch wyjazdowych meczach Lechii, z Wisłą w Płocku i ze Śląskiem we Wrocławiu. W czwartek, na zasadzie transferu definitywnego, przeszedł do piątego obecnie zespołu norweskiej ekstraklasy FK Haugesund, z którym podpisał 3,5-letni kontrakt.

Do gdańskiej drużyny może natomiast powrócić reprezentant Bułgarii Simeon Sławczew, który ponownie ma zostać wypożyczony ze Sportingu Lizbona. W minionych rozgrywkach 24-letni defensywny pomocnik wystąpił w Lechii w 23 ligowych spotkaniach.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze