Mayweather prowokuje McGregora. Amerykanin poprosił o lżejsze rękawice

Sporty walki
Mayweather prowokuje McGregora. Amerykanin poprosił o lżejsze rękawice
fot. PAP

Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) zdecydował się na odważny i ryzykowny ruch, ale z jego wykonaniem może być już problem. Amerykanin poprosił władze odpowiedniej komisji regulującej zasady jego walki z Conorem McGregorem (0-0) o zmniejszenie wagi rękawic specjalnie na ten pojedynek. Jego wniosek został złożony jednak zbyt późno, a walka w lżejszych rękawicach to zdecydowane naruszenie zasad.

Walka byłego mistrza świata aż pięciu federacji bokserskich z absolutnym dominatoremi mieszanych sztuk walki wzbudza ogromne emocje wśród kibiców i obserwatorów. Wpływ na to mają nie tylko sylwetki i niesamowite osiągnięcia obu panów, ale także ich wzajemne stosunki i kontrowersyjne konferencje prasowe, podczas których dochodzi do różnych ekscesów.

Popularny "Money" ponownie dał o sobie znać, kierując do komisji w Nevadzie prośbę o zmianę wagi rękawic w których będą walczyć zawodnicy. Mayweather zaproponował, aby zamiast 10-cio uncjowych zastosować 8-mio uncjowe rękawice. To odważny ruch, świadczący o tym jak bardzo Amerykanin wierzy w swoje możliwości i w to, że pokona Irlandczyka.

Pierwszy i być może najważniejszy krok w tej sprawie należy jednak właśnie do McGregora, który musi zgodzić się na walkę z takim obiciążeniem. Poza tym, wegług oficjalnego komunikatu komisji, wniosek Mayweathera został złożony zbyt późno. Lżejsze rękawice pozwolą wyprowadzać walczącym silniejsze ciosy, ale może to negatywnie odbić się na ich zdrowiu i na to komisja nie chce pozwolić.

 


Decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszna na specjalnie zorganizowanej debacie publicznej.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie