Eurovolley 2017: Poczta Polska wyemitowała okolicznościową serię znaczków

Siatkówka
Eurovolley 2017: Poczta Polska wyemitowała okolicznościową serię znaczków
fot. Twitter

W siedzibie Poczty Głównej w Krakowie odbyło się w czwartek uroczyste wprowadzenie do obiegu czterech znaczków emisji „Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017”. Turniej odbędzie się w dniach 24 sierpnia - 3 września.

Autor projektu Jarosław Ochendzan zawarł na czterech znaczkach wizualizacje postaci zawodników w trakcie gry. Przedstawiają siatkarza podczas zagrywki, przyjęcia, ataku i bloku. W arkusiku znaczki są tak ułożone, jakby siatkarze rozgrywali ze sobą mecz. Wszystko to jest nałożone na tle symboli miast gospodarzy: Gdańska, Katowic, Szczecina i Krakowa. Perforacja wykonana jest w kształcie piłki siatkowej.

 


- Ten znaczek będzie w obiegu, każdy będzie mógł go zakupić – powiedział członek zarządu Poczty Polskiej S.A Tomasz Dąbrowski.

- Poczta Polska wydaje najpiękniejsze znaczki pocztowe na świecie. Dziękujemy, że jesteśmy w gronie wybranych. W 2014 roku Poczta Polska też wydała siatkarskie znaczki i nasza reprezentacja wywalczyła mistrzostwo świata – podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Prezentacji znaczków dokonali siatkarze: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski.

Polscy siatkarze przebywają już w Krakowie, gdzie od piątku do niedzieli będą rywalizować w XV Memoriale Jerzego Huberta Wagnera. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje: Francji, Kanady i Rosji. Memoriał Wagnera będzie ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które rozpoczną się 24 sierpnia meczem Polska - Serbia na PGE Narodowym w Warszawie i potrwają do 3 września.

AL, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie