Piłkarze grali na... bombie! Szokujące znalezisko na polskim stadionie

Piłka nożna
Piłkarze grali na... bombie! Szokujące znalezisko na polskim stadionie
fot. PAP

Dość nieoczekiwany przebieg miał remont na stadionie czwartoligowej Granicy Kętrzyn. Przy pracach drenażowych na płycie boiska natknięto się bowiem na niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.

Przed nowym sezonem czwartej ligi na Warmii i Mazurach rozpoczynającym się w weekend 12-13 sierpnia, klub z Kętrzyna zdecydował się na remont płyty boiska. W jego ramach miano wykonać drenaż murawy, dlatego dotychczasowa trawa została "ściągnięta". To, co pod nią znaleziono, wprowadziło jednak w osłupienie pracowników pracujących przy remoncie. Okazało się bowiem, że przez lata piłkarze z Kętrzyna i ich rywale... grali na bombie.

8 sierpnia pracownicy natknęli się na niewybuch, który najprawdopodobniej jest pociskiem artyleryjskim z czasów II Wojny Światowej. Natychmiastowo powiadomiono o znalezisku saperów z jednostki wojskowej mieszczącej się w oddalonym o 30 kilometrów Giżycku, którzy pospieszyli na stadion przy ulicy Chopina. Do czasu przyjazdu specjalistów teren zabezpieczyli policjanci z Kętrzyna.

Pierwsze spotkanie sezonu 2017/2018 piłkarze Granicy rozegrają na wyjeździe, a rywalem kętrzynian będzie Pomowiec Gronowo Elbląskie. Pierwszy domowy mecz, miejmy nadzieję na wyremontowanym i wolnym od bomb stadionie już 16 sierpnia, a do Kętrzyna przyjadą Mamry Giżycko.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie