Legia Warszawa pokonała Piasta Gliwice. Ogromny pech Vassilijeva

Legia Warszawa pokonała Piasta Gliwice 3:1 w pierwszym meczu piątej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Pierwszego gola w barwach ekipy "Wojskowych" w lidze strzelił Krzysztof Mączyński. Trafienia dołożyli również Dominik Nagy oraz Guilherme. Honorową bramkę zdobył Michał Papadopulos. Już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Konstantin Vassilijev.

Grająca w kratkę Legia miała jeszcze w głowie kolejną porażkę z Termalicą w poprzedniej kolejce. Jednak w porównaniu do Piasta, który dwa sezony temu walczył o mistrzostwo Polski, sytuacja ”Wojskowych” nie była najgorsza. Gliwiczanie po czterech kolejkach mieli na swoim koncie zaledwie dwa oczka i zajmowali ostatnią pozycję w tabeli.

Problemy gości zaczęły się już w 17. minucie, kiedy wynik ładnym strzałem otworzył Nagy. Co gorsza już chwilę później boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Konstantin Vassilijev. Przez pierwsze pół godziny atakowała praktycznie wyłącznie Legia. Piast potrafił odpowiedzieć jedynym, niecelnym uderzeniem.

Ambicji odmówić gliwiczanom nie można było, ale nic z tego nie wynikało. Legia dominowała i wydawało się, że nic jej nie zagraża. W 73. minucie kapitalną okazję miał Michał Papadopulos, ale nie potrafił skierować futbolówki do pustej bramki, gdyż z linii wybił ją Michał Pazdan. To była idealna okazja na wyrównanie. Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą. Chwilę później bardzo ładnie, precyzyjnie zza pola karnego przymierzył Mączyński. Nie minęła minuta, a było już 3:0 po trafieniu Guilherme. Piłkarze z Gliwic potrafili odpowiedzieć golem Papadopulosa, ale z Warszawy i tak wracają z niczym.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1 (1:0)

Bramki: Nagy 17', Mączyński 78', Guilherme 79' - Papadopulos 89'

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Guilherme - Michał Kucharczyk (68. Adam Hlousek), Thibault Moulin, Krzysztof Mączyński, Kasper Hamalainen (73. Michał Kopczyński), Dominik Nagy - Daniel Chima Chukwu (57. Armando Sadiku).

Piast: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Aleksandar Sedlar, Hebert, Martin Konczkowski - Denis Gojko (58. Mateusz Mak), Patryk Dziczek, Martin Bukata, Konstantin Vassiljev (22. Michal Papadopulos), Maciej Jankowski (72. Josip Barisic) - Sasa Zivec.

Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk, Thibault Moulin - Aleksandar Sedlar, Patryk Dziczek, Mateusz Mak, Sasa Zivec.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 13 768.