Siatkówka

Jak polscy siatkarze spędzili ostatni dzień...

Dla Polski, Francji i Rosji będzie to próba generalna przed mistrzostwami Europy. - Jestem zadowolony, że zespoły biorące udział w Memoriale Wagnera prezentują tak wysoki poziom. Według mnie, Francja to obecnie najlepszy zespół na świecie. My chcemy sprawdzić się na tle tak silnych rywali i uzyskać informację, na jakim poziomie przygotowania jesteśmy - powiedział De Giorgi.

 

- Ten turniej będzie znakomitym przygotowaniem do turnieju docelowego, jakim są mistrzostwa Europy. Mam nadzieje, że ewentualne porażki kibice nam wybaczą, a razem będziemy się cieszyć we wrześniu po mistrzostwach Europy - stwierdził Michał Kubiak.

 

Francja to aktualny mistrz Europy i triumfator tegorocznej Ligi Światowej. Dla siatkarzy prowadzonych przez Laurenta Tillie będzie to drugi występ w Memoriale Wagnera. Ich debiut miał miejsce dwa lata temu. Pokonali wówczas Iran 3:0, natomiast przegrali z Japonią 1:3 i Polską 2:3, co dało im trzecie miejsce.

 

Transmisja meczu Polska - Francja w Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:00. Komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.