Piękny gest fair play w II lidze! (WIDEO)

Tak piękne gesty nie zdarzają się zbyt często w piłce. Zawodnicy II-ligowego Radomiaka Radom, decydując się na niecodzienny gest fair play, pokazali klasę w meczu z Rozwojem Katowice.

W 50. minucie spotkania doszło do bardzo niecodziennej sytuacji. Piłkarze Rozwoju przerwali grę, gdyż na murawie leżał jeden z przeciwników. Piłkarz został opatrzony, a gdy Maciej Świdzikowski oddawał piłkę, przez przypadek przelobował bramkarza gości. Drużyna z Radomia zachowała się jednak bardzo honorowo. Po rozpoczęciu gry od środka Michał Płonka ruszył w kierunku bramki Radomiaka, a rywale nawet nie próbowali odebrać mu futbolówki. Zawodnik katowickiej ekipy dobiegł do bramki i strzelił gola. Trzeba przyznać, że radomski zespół pokazał ogromną klasę i stał się jednym z kandydatów do nagrody fair play. Radomiak wygrał z Rozwojem 4:1.