Siatkówka

Ile zarobi Kurek? Polak w trójce najlepiej...

Leon, który wcześniej reprezentował Kubę, otrzymał polski paszport w lipcu 2015 roku. Formalności związane ze zmianą drużyny narodowej ciągnęły się długo, jednak wszystko zmierza ku końcowi. Według prezesa PZPS, 24-latek będzie mógł grać w kadrze Biało-Czerwonych w 2019 roku, o czym poinformował w rozmowie z serwisem sport.pl.

 

Dziennikarz początkowo zapytał, czy są szanse na występ siatkarza na przyszłorocznych mistrzostwach świata. - Nie, za rok jeszcze nie, bo musi mieć dwa lata karencji za to, że zmienia reprezentację - odpowiedział Kasprzyk.

 

Padło więc pytanie o ewentualną grę Leona na mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2019 roku. - Myślę, że tak. Na sto procent - stwierdził prezes PZPS.

 

Ferdinando De Giorgi z pewnością powitałby Leona z otwartymi ramionami. -  Wartość tego zawodnika znacie doskonale. On podnosi wartość każdego zespołu, w którym gra. Nie mogę o nim myśleć w tym sensie, by był już w reprezentacji. Jeśli uda się doprowadzić do tego, że będzie mógł grać, to na pewno wezmę go pod uwagę - mówił na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

 

24-latek jest jednym z najlepszych i najlepiej opłacanych siatkarzy na świecie. Na co dzień występuje w Zenicie Kazań.